E premte, Shkurt 22, 2019
Ballina Etiketimet Zeri i Amerikes

Etiketim: Zeri i Amerikes

Zëri i Amerikës: Parlamenti i Kosovës dështon të mblidhet sërish për...

Parlamenti i Kosovës nuk arriti as të mërkurën të vazhdojë punimet e seancës së jashtëzakonshme e cila filloi dje me kërkesë të qeverisë për...

SHBA dhe rritja e kërcënimit detar në Atlantikun e Veriut

Anijet ushtarake kineze tani janë duke patrulluar në Atlantikun e Veriut dhe nëndetëset ruse po lëvizin në të njëjtat zona ujore, me një intensitet...

Zëri i Amerikës krah artistëve, jep live protestën (VIDEO)

Zëri i Amerikës ka vendosur që të transmetojë live protestën e qytetarëve dhe artistëve tek Parlamenti. ''Protesta e artistëve dhe qytetarëve para parlamentit kundër...

Pompeo: Irani, ndër shqetësimet parësore të sigurisë kombëtare

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, u përqëndrua tek Irani në fjalimin e parë mbi politikat e administratës që kur mori detyrën e shefit...

Sulmi ndaj Zërit të Amerikës, PD: Rama foli njësoj si një...

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama lidhur me lajmin që publikoi dje Zëri i Amerikës mbi një investigim në lidhje me inceneratorët e përpunimit...

Petrit Vasili: Rama quan “Zërin e Amerikës” kënetë

Kryetari i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar përmes një postimi në rrjet lidhur me akuzat dhe sulmin e Kryeministrit Edi Rama...

Ballkani, lojë për pushtet mes BE, Turqisë, Rusisë dhe Kinës

Në samitin e javës së kaluar të Bashkimit Evropian në Sofje u bë e qartë se vendet e Ballkanit Perendimor nuk mund të presin...

Zëri i Amerikës: Edi Rama, mbrojtës i flaktë i Tahirit

Zëri i Amerikës ka raportuar dorëheqjen nga mandati i deputetit nga ana e Saimir Tahirit. Në shkrimin e botuar mesditën e sotme, Zëri i Amerikës...

Reagime dhe paqartësi rreth deportimit të shtetasve turq nga Kosova

Angelina Eichhorst, drejtore për Ballkanin Perëndimor dhe Turqinë në Shërbimin e  Jashtëm të Bashkimit Evropian, ka kritikuar deportimin e shtetasve turq nga Kosova duke...

Zëri i Amerikës: Fondet e PD për lobim, Ristani në Prokurori

Zëri i Amerikës Në Shqipëri, sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Arben Ristani dha sot shpjegime pranë prokurorëve lidhur me fondet që kjo parti ka...

EDITORIAL

Shqipëria drejt kaosit total. Ndërkombëtarë, ndërhyni!

-Opozita, pas deklaratës së kryeministrit Rama, ka vendosur të radikalizojë qëndrimet në lidhje me protestat. Nuk do...

FORUM

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...

Monologu i Ramës, në panik, i tmerruar, arrogant …

Nga Kastriot Islami/ Sonte në konferencën e shtypit, Rama gulconte nga frika, nga paniku…Atij i merrej fryma nga...