Ballina Etiketimet Zeri i Amerikes

Etiketim: Zeri i Amerikes

Në fund, ‘Luftën e Ftohtë’ e fiton ‘Zëri i Amerikës’

Nga Alfred Lela - Në një rrafsh kulturor, Edi Rama është rive gauche, një intelektual i ‘bregut të majtë’, liberal, avangardist, kundërkulturë etj. Ai, në...

Nesho: Ja pse e sulmoi Rama VOA-n!

Diplomati i njohur Agim Nesho i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, tha se Zëri i Amerikës goditi qeverinë atje ku vlerësohej se...

Zëri i Amerikës: Konkurset publike në Burgje, fushatë punësimi për zyrtarët...

Hetimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për ish-drejtorin e Burgjeve, Arben Çuko ekspozojnë farsën e konkurseve publike dhe ndërhyrjet për punësime nga zyrtarë...

VOA paralajmëron skandalin: Ja si socialistët shesin vendet e punës. Me...

"Zëri i Amerikës" ka zbardhur përgjimet e dosjes ndaj Arben Çukos. "Në Shqipëri, hetimet e Prokurorisë së Krimeve të Rënda për ish-drejtorin e Burgjeve, Arben...

Zëri i Amerikës: Gati FBI-ja shqiptare

Në Shqipëri, Këshilli i Lartë i Prokurorisë hapi sot garën për anëtarët e Prokurorisë speciale, (SPAK) e cila së bashku me Gjykatën speciale do...

Zëri i Amerikës ngre dyshime për largimet e ministrave dhe pikëpyetje...

Në Shqipëri kryeministri Edi Rama njoftoi sot ndryshime të thella në kabinetin e tij qeveritar. Gjysma e ministrave aktual do të largohen. Ndryshimet vijnë...

“Zëri i Amerikës”: Si arriti një 26 vjeçar të marrë 30...

Nga Zëri i Amerikës Autoritetet amerikane kanë vërtetuar zyrtarisht se një pjesë e dokumentave të kompanisë amerikane Dunwell Haberman, të paraqitura në garën për ndërtimin...

Zëri i Amerikës pushon nga puna shefen e shërbimit të gjuhës...

Zëri i Amerikës ka pushuar nga puna ish-shefen e shërbimit të gjuhës kineze në Zërin e Amerikës, Sasha Gong si dhe ka pezulluar nga...

Zëri i Amerikës transmeton LIVE, protestën e banorëve para Kuvendit

Zëri i Amerikës po e transmeton direkt, protestën e banorëve të Unazës së re përpara Kuvendit, një transmetim siç nuk ka ndodhur më parë. Situata shfaqet...

“Zëri i Amerikës”: Djali i deputetit u arrestua dy muaj pas...

Xhesiela Maloku, vajza e cila ka denoncuar dhunën e ushtruar ndaj saj nga Rexhep Rraja, djali i deputetit socialist Rrahman Rraja është vënë nën...

EDITORIAL

Zhvlerësimi i euros, eksportet humbën 105 mln euro në 2018. Paraja kriminale e qeverisë

Prej shumë muajve eurove po pëson pikiatë të fortë, çka vjen nga futja e eurove prej rrjeteve...

FORUM

Duam marrëzisht Perëndimin, por jemi Lindorë deri në marrëzi

Nga Lorenc Vangjeli Në fatkeqësinë e tij personale, në bastin e egër me drejtësinë e mbas kuriozitetit të...

Roland Qafoku: Sfidat e qeverisë së re të Edi Ramës

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Për shumicën janë jo vetëm fytyra të reja për...