E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Zef Shtjefni

Etiketim: Zef Shtjefni

Rruga që na bashkoi dhe që po na ndanë me Kosovën

Nga Zef Shtjefni Dje u mblodhën në Tiranë disa prej prodhuesve dhe eksportuesve të Shqipërisë me importuesit nga Kosova. Këta të fundit janë shumë të...

Rrëzimi i qeverive me çadra minorancash, është rrëzim i shtetit

Nga Zef Shtjefni/Një nga këto ditë po kaloja në bulevard pranë çadrës së Opozitës. Mu duk se pashë ca fytyra të njohura dhe thashë...

Dasmë false si pasqyrë e një shoqërie false

“Ore, si nuk kupton ti,- më thoshte një kolegu im një ditë në Pragë,- atje të hapin xhaketën dhe të shohin markën, të...

Shqipëria me shtet privat!

Nga Zef Shtjefni - Na kishin mbetur dhe Tatimet pa u privatizuar! Se doganat thuajse i futëm nën kontrollin e privatit, pasi ky Crown Agensi...

Reforma në drejtësi është detyrë dhe jo meritë e shqiptarëve

Nga Zef Shtjefni - Është akoma pa u mbjellë kjo pemë dhe palët e politikës sonë kanë marrë shkallët dhe trajset e po vrapojnë secila...

Historia e gazetës “KOHA JONË”

Gazeta “Koha Jonë” është e para gazetë e pavarur dhe private në Shqipëri, e cila është themeluar me datë 11 Maj 1991 në qytetin...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...