E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Ze Maria

Etiketim: Ze Maria

Ze Maria: Goli na stresoi, tani kam më të mirë se...

Trajneri i Tiranës, Ze Maria foli pas ndeshjes kundër Luftëtarit, ku mori një fitore shumë të rëndësishme. Një ndeshje me shumë presion te të...

Frika për klane, mbledhje urgjente tek Tirana. Ze Maria kërkon bashkim

Hoze Marselo Ferreira kërkon bashkimin e skuadrës. Pas humbjes në kampionat dhe rezultateve skandaloze këtë fillim kampionati, trajneri brazilian i Tiranës kërkon bashkim nga...

Ze Maria konfirmon: Qëndroj dhe një vit te Tirana, nëse do...

Teknik si të gjithë brazilianët dhe taktik si italianët. Me një personalitet të spikatu. Trajneri i Tiranës, Ze Maria, ish-lojtar i Intrit, ka folur...

Disiplina paralajmëron Tiranën dhe Kukësin, nuk shpëton as Ze Maria

Komisioni i Disiplinës ka bërë publike vendimet për javën që lamë pas. Në këto vendime, bie në sy që ka shumë paralajmërime, ndërsa trajneri...

Tifozet seksi të Europianit, vënë në siklet edhe Ze Marian: Lere...

Ato morën famë botërore gjatë Euro 2016-s, teksa Irid Oksa dhe Rike Roci po ndiqnin një ndeshje të kombëtares shqiptare në Francë. Por mbrëmjen...

Ze Maria: Në qoftë se fëmijët do të ishin fenomen, do...

Tirana do të luajë nesër ndeshjen e radhës ndaj Apolonisë në “Selman Stërmasi” dhe për këtë trajneri i Tiranës, Ze Maria ka folur para...

Ze Maria flet pa doreza: Kur vesha këpucë me taka për...

Ai vjen nga vendi i Sambas dhe i talenteve pambarim të futbollit. Në Shqipëri ka ardhur si trajner me objektiv që të rikthejë Tiranën...

Ze Maria: Kam arritur maksimumin, kam luajtur me Interin

Ka arritur të luajë deri me Interin në Itali dhe të jetë pjesë e kombëtares braziliane. Por nëse do të kthehej pas në kohë,...

Ze Maria “largohet” nga Tirana, ikën në Kinë për të luajtur...

Klubi i Tiranës ka lajmëruar përmes një deklarate në faqen zyrtare në Facebook se trajneri Ze Maria do të udhëtojë drejt Kinës për të...

Martohet trajneri i portierëve të Tiranës, braziliani Ze Maria e “djeg”...

Trajneri i portierëve të Tiranës, afrikani Emanule Egbo, është martuar ditën e sotme në kryeqytet teksa ka oganizuar edhe një ceremoni martesore. Të ftuar...

EDITORIAL

Zyrtarja e SHBA: SPAK dhe BKH do të bëjnë vettingun në politikë

Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit, Elisabeth Millard zgjedh reformën në drejtësi si rrugën e vetme për të...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...