E mërkurë, Korrik 18, 2018
Ballina Etiketimet Zbulime

Etiketim: zbulime

Studimet e reja tek majumunët, zbulime që ndihmojnë kuptimin e autizmit

Fëmijët të cilët janë të prekur nga autizmi shpesh kanë aftësi të ulëta sociale. Ndonëse është e vështirë që të studiohen shkaktarët e dëmtimeve sociale...

Zbulimet më të rëndësishme hapësinore

Ndërsa vëmendja e shumicës së botës ishte e zënë me ngjarje të tjera, shkencëtarët e hapësirës shënuan disa arritje të dukshme gjatë vitit 2017,...

Zbulime të jashtëzakonshme që njerëzit kanë bërë në oborrin e tyre

Nuk besojmë se ka ndonjë njëri që nuk do të dëshironte të gjente papritur një thesar të fshehur apo të bënte një zbulim të...

EDITORIAL

Komisioneri i BE, Han dhe hani i drogës qeveritare

-E çuditshme se si të huajt heshtin për drogën qeveritare, krimin e organizuar, korrupsionin e ministrave, lidhjet...

FORUM

KM-ja superstar! Vazhdon shkëlqimi i rremë i varakut…

Nga Artur ZHEJI - Dikur, në kohëra që më nuk kujtohen, shqiptarët ngroheshin me një lloj sobe me...

Celularët dhe videot “online” po ndotin planetin

 Ishte thjesht një tjetër nga ato çastet e kësaj vere të gjatë e gjithnjë e më të...