E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Zaev

Etiketim: Zaev

LSDM me ofertë gjysmake për shqiptarët në Maqedoni

Propozimi që BDI-ja ka marrë nga LSDM për qeverinë duket se nuk i përmban të gjithë kërkesat e shqiptarëve, siç janë të përcaktuara në...

Maqedoni/ Bisedimet BDI-LSDM drejtë dështimit

Mund të dështojnë bisedimet për themelimin e qeverisë së re mes LSDM-së dhe partive shqiptare. Pengesë për këtë mund të jetë pikërisht ajo që...

Zaev i gatshëm të bisedojë me partitë shqiptare

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev pas takimit me komisionerin Johanes Hahn deklaroi se është i gatshëm të bisedojë me partitë shqiptare, por se ekziston...

Kriza në Maqedoni, BDI në dyshim, LSDM pret mandatin

Në prag të skadimit të afatit për krijimin e qeverisë maqedonase nga partia fituese VMRO-DPMNE, Ali Ahmeti kryetar i partisë më të madhe shqiptare,...

Kur do të ketë Maqedonia qeveri?

Pas dy ditёsh skadon afati pёr krijimin e qeverisё nё Maqedoni nga partia fituese VMRO. Ndёrkohё opozita e pret skadimin e mandatit duke shpresuar...

VMRO-DPMNE: Bota e pa fytyrën e vërtetë të Sorosit

Soros është term për destruksion në nivel planetar. E tërë bota e pa fytyrën e vërtetë të së ashtuquajturës shoqëri e hapur të cilën...

Nuk them BDI me Gruevskin se e do Trampi, por se...

Njeri sosh është interesi me Zoran Zaevin e socialdemokratëve që mëtojnë pushtetin në vendin fqinj të shqiptarëve, pra “FYROM” apo “Republikën e Maqedonisë”... Nga Denion...

Gruevski apo Zaevi – dy fytyrat e një medaljeje

Koalicioni i partive shqiptare në Maqedoni gjendet nën një presion të paparë. Jo nga bazat e tyre. Por nga dy kategoritë më të korruptuara...

Nikolla Gruevski: Rrëfimi im për shqiptarët dhe roli i Soros-it në...

Berat Buzhala & Leonard Kerquki Zgjedhjet në Maqedoni kanë përfunduar para një muaji, por edhe më tutje nuk ka asnjë marrëveshje për formimin e Qeverisë....

Zaev: Do ta konfiskojmë pasurinë e vjedhur dhe do ia kthejmë...

Në Maqedoni pas 12 dhjetorit nuk do të ketë federalizim dhe kantonizim, por konfiskim të pasurisë së fituar në mënyrë të paligjshme", ka thënë...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...

BIRN: Frikë apo përplasje e brendshme: Marku shkëmben akuza me prokurorët

Nga Gjergji Erebara/BIRN/ Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi të premten se frika është shkaku i...