E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Zaev

Etiketim: Zaev

Deklarata kontradiktore për formimin e qeverisë

Harmonizohen qëndrimet me partitë shqiptare? Kreu socialdemokrat, Zoran Zaev pohon se ka arritur ujdi me partitë shqiptare. Por nga ana e saj BDI-ja pohon...

BDI ia jep nënshkrimet Zaevit; VMRO, thirrje për mobilizim

Bashkimi Demokratik për Integrim vendos t’i japë nënshkrimet e deputetëve të tij liderit të Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë, Zoran Zaev, për marrjen e...

KOALICIONI LSDM -DUI ,NJË SHPORTË KARAVIDHESH!

Medai Shaholli “Makiazhi i tradhetise nuk eshte kurre i persosur. Here pas here ajo do t’i nxjerre veshet dhe mjafton pak tru e pak vigjilence...

Ja postet që LSDM i ka ofruar për BDI­-në dhe partitë...

Edhe pse akoma nuk ka asgjë zyrtare për themelimin e qeverisë së re në Maqedoni, kanë filluar të dalin detaje të marrëveshjes LSDM-BDI-Aleanca për...

Maqedoni: Biseda intensive ndërmjet partive për avancimin e gjuhës shqipe

Nuk janë dhënë shumë hollësi nga rrjedha e bisedimeve që po zhvillohen prej më shumë se një jave ndërmjet Lidhjes Social Demokrate të Maqedonisë...

Zaev për dokumentin nga BDI: Pranojmë gjithçka kushtetuese

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev, konfirmoi se mbrëmë vonë nga BDI i kanë marrë dokumentet me propozime për zgjidhjen e ligjit për përdorim të...

LSDM me ofertë gjysmake për shqiptarët në Maqedoni

Propozimi që BDI-ja ka marrë nga LSDM për qeverinë duket se nuk i përmban të gjithë kërkesat e shqiptarëve, siç janë të përcaktuara në...

Maqedoni/ Bisedimet BDI-LSDM drejtë dështimit

Mund të dështojnë bisedimet për themelimin e qeverisë së re mes LSDM-së dhe partive shqiptare. Pengesë për këtë mund të jetë pikërisht ajo që...

Zaev i gatshëm të bisedojë me partitë shqiptare

Lideri i LSDM-së, Zoran Zaev pas takimit me komisionerin Johanes Hahn deklaroi se është i gatshëm të bisedojë me partitë shqiptare, por se ekziston...

Kriza në Maqedoni, BDI në dyshim, LSDM pret mandatin

Në prag të skadimit të afatit për krijimin e qeverisë maqedonase nga partia fituese VMRO-DPMNE, Ali Ahmeti kryetar i partisë më të madhe shqiptare,...

EDITORIAL

Surpriza/Pedagogët fillojnë protestën e madhe, bashkohen me studentët

Pas studentëve, që tundën themelet e shtetit, po dalin edhe pedagogët. Një zhvillim i papritur ka ndodhur...

FORUM

Dështimi i madh i BE me Kosovën

Nga Shaban Murati Tani mund të thuhet me bindje se BE ka pësuar dështimin e saj të tretë në...

Kundër BE-së, pro kombit – Populizmi në rritje

Jo vetëm në Britaninë e Madhe që kërkon Brexit-in, në të gjitha vendet e Bashkimit Europian janë...