E martë, Nentor 13, 2018
Ballina Etiketimet Zaev

Etiketim: Zaev

Emri i Maqedonisë, Ahmeti: Referendum ndërlikon procesin Zaev: Garanci!

Ideja e një referendumi të mundshëm për të miratuar marrëveshjen për emrin e Maqedonisë mund të ndërlikojë procesin e arritjes së një zgjidhjeje të...

Hahn: Takimi mes Zaev dhe Tsipras tregon guxim dhe vizion

Eurokomisioneri për Zgjerimin, Johannes Hahn, ka përshëndetur takimin e kryeministrit të Maqedonisë, Zoran Zaev, dhe atij të Greqisë, Aleksis Tsipras, në Davos të Zvicrës. Hahn...

Zaev-Tsipras për çështjen e emrit të Maqedonisë, zbulohen marrëveshjet dhe kërkesat

Merr rruge çështja e emrit te Maqedonisë pas bisedës se hapur Zaev-Cipras ne Davos. Reformë në kushtetutë ka kërkuar Cipras duke theksuar se duhet...

Zaev: S’prishet Qeveria për shkak të koalicionit ASH-Besa

Kryeministri i vendit Zoran Zaev deklaruar se koalicioni midis Aleancës për Shqiptarët dhe Lëvizjes Besa nuk e pengon dhe as nuk e dëmton koalicionin...

Zgjedhjet lokale në Maqedoni, Zaev: S’ka zgjedhje të reja, por zgjidhje...

Kryeministri i Maqedonisë, Zoan Zaev i ka cilësuar si të drejta dhe demokratike zgjedhjet lokale në Maqedoni. Ai tha se nuk mendon për zgjedhje...

Fitorja në zgjedhje, Zaev para qeverisë: Epoka e sherifëve lokalë përfundoi

Lideri i LSDM Zoran Zaev në fjalimi ne tij para qeverisë sonte theksoi se qytetarët e kanë pritur lirinë. “Jam njeri krenar që jetojë në...

Shqip në Maqedoni, Zaev jep lajmin: Ligji do të votohet në...

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, i qëndron mendimit për aplikimit të gjuhës shqipe në institucionet e këtij shteti. Në intervistën e dhënë për mediat pas...

Gruevski fal Zoran Zaevin, heq dorë nga dëmshpërblimi 50 mijë euro

SHKUP- Ish-kryeministri i Maqedonisë Nikolla Gruevski ka hequr dorë nga dëmshpërblimi i kërkuar prej 50 mijë euro nga Zoran Zaev. Gruevski përmes avokatit të tij ka...

Zaev uron Ramën për fitoren: Bashkëpunimi miqësor do vazhdojë

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev  i ka dërguar një urim kryeministrit shqiptar Edi Rama për fitoren në zgjedhjet parlamentare. Në mesazhin e publikuar në faqen...

Maqedonia me qeveri të re, kush janë 8 ministrat shqiptarë në...

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë me 62 vota pro dhe 44 kundër dhe 5 abstenim votoi Qeverinë e re me në krye Zoran Zaev....

EDITORIAL

Rama pranon fajin: Kushtetutën e shkela!

Kryeministri ka vetëm një rrugëzgjidhje; t’i kërkojë falje publike Presidentit për sulmet e padrejta dhe të lirojë...

FORUM

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...

Rrëfimi i rrallë, çfarë thoshte Mid’hat Frashëri në 1946: Komunizmi, ja çfarë e pret Shqipërinë!

“Enver Hoxha dhe banda e tij përgatisnin plane në ç’mënyrë ta bëjnë Shqipërinë një provincë serbe, edhe...