E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Zaev

Etiketim: Zaev

Zaev dhe Tsipras fitojnë çmimin prestigjoz “Ewald von Kleist”

Kryeministri i Greqisë, Aleksis Tsipras dhe ai i Maqedonisë Zoran Zaev janë përzgjedhur si fituesit e çmimit prestigjoz ‘Ewald von Kleist’. Motivi i këtij çmimi...

Zaev: Gjuha shqipe është gjuha e dytë zyrtare në Maqedoni

Kryeministri maqedonas Zoran Zaev tha se Kushtetuta e përcakton gjuhën shqipe si gjuhën e dytë zyrtare në atë vend. Ai në një prononcim për televizionin...

“Shtetësia”/ Kërkohet zgjidhje, Zaev: Pse s’rrezikohet identiteti

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev sot deklaroi se ende është në bisedime me Lëvizjen Besa të Bilall Kasamit për gjetjen e formulimit teknik lidhur...

Maqedoni, Zoran Zaev: Dyshojmë se Gruevski mund të jetë rrëmbyer

Kryeministri Zoran Zaev sot ka mbajtur konferencë për shtyp së bashku me ministrin e Financave Dragan Tevdovski, në të cilën kanë njoftuar për hapat...

Ndryshimet kushtetuese, Zaev siguron votat e nevojshme

Qeveria e Maqedonisë ka siguruar dy të tretat e nevojshme në Kuvend, për votimin edhe të fazës së dytë dhe të tretë të ndryshimeve...

Ndryshimet kushtetuese, Zaev: Nuk kam ndërmend të ndikoj mbi institucionet

Kryeministri i Maqedobnisë, Zoran Zaev pretendon se nuk ka qëllim për të ndikuar ndaj Institucioneve të drejtësisë me qëllim zbatimin e amnistisë për të...

Maqedoni, Zaev: Kërkesat e VMRO-së, të papranueshme

Për kryeministrin maqedonas, Zoran Zaev kërkesa e VMRO-DPMNE-së për qeveri teknike, për prokuror publik dhe Komision anketues parlamentar për referendumin janë absolutisht të papranueshme. “Nuk...

Maqedonia pas referendumit, Zaev nuk do të takojë liderin e VMRO-së

Kryeministri Zoran Zaev nuk do të takohet me liderin e VMRO-DPMNE-së opozitare, Hristijan Mickoski, në lidhje me ndryshimet kushtetuese për Marrëveshjen e Prespës, çka...

Referendumi, Zaev: Vendi i Maqedonisë është në BE dhe në NATO

“Vendi i Maqedonisë është në Bashkimin Evropian dhe në NATO”, tha kryetari i LSDM-së dhe kryeministri, Zoran Zaev në tribunën e qytetarëve në Kërçovë,...

Zaev-Thaçi: Kosova dhe Maqedonia nuk kanë asnjë çështje të hapur

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi zhvilloi një vizitë në Maqedoni ku u takua me kryeministrin Zoran Zaev. Gjatë konferencës për shtyp, kreu i shtetit...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...

Nesër qytetarët të marrin mbrapsht Parlamentin e vjedhur nga bandat

Nga Klevis Balliu Duke ndjekur dje disa emisione politike, konstatova klithmat e disa analistëve dhe antarëve të mazhorancës...