E shtunë, Shkurt 23, 2019
Ballina Etiketimet Ylli Dylgjeri

Etiketim: Ylli Dylgjeri

Çfarë të kuptojmë “me ato që duan”?

Ç'fare duhet te kuptojme zonja ambasadore me percaktorin "ato që duan?". Deri më sot deklarata politike për të mos hyrë në zgjedhje kanë bërë...
Foto ilustruese

Kanaçja që zgjoi publikun…

Kjo aparaturë kryen një shërbim dhe si e tillë në një shoqëri të lirë mund tu shërbejë edhe individëve dhe biznesit, në kushtet e...

Basha ti tregoi gjithçka amerikanëve!

Ambasadori shqetësohet dhe shkon në dhomën e Çërçillit. Troket dhe pret...por ku hapet dera sheh që i del përpara Çurçilli nudo. Nga Ylli Dylgjeri Basha...

Nga KOP-i kanë dalë kopilat!

Nga Ylli Dylgjeri Vetem pas 12 vjetesh, KOP-it me ne fund i zbardhet akronimi : KOPILAT! Ne fillim te vitit 2005, Partia Demokratike ishte ne...

E fillove detyrën Saimir dhe e mbylle Saikeq!

Nga Ylli Dylgjeri Nuk do ma nxinte goja këtë Titull shkrimi. Nuk më gëzon edhe si ish kuader i lartë i MR. Pra nuk e them Unë...

Kur hoqëm skelat…

Ditar: U qetësuam...PD-istët s'do na hyn më nga dritaret.Tani do ti presim nga dera...Miresetëvini. Nga: Ylli Dylgjeri Ishte shkurt i vitit 2001. Punoja në Ministrinë e Rendit,...

Ylli Dylgjeri ironi me Ramën: 71-shi mbahet dhe me Mëhill Fufin

Mbrëmjen e djeshme, Kryeministri Edi Rama me anë të burimeve mediatike njoftoi se 71 votat që duhen për shumicën qeverisëse i bënte dhe pa...

Motivi i shkarkimit të Manjanit. Të paktën mos e fyeni

Nga Ylli Dylgjeri/Të paktën mos e fyeni profesionalisht... Në shkresën e shkarkimit te siguruar nga ‘Neës 24’, dhe firmosur nga Kryeministri Edi Rama thuhet:  “Në funksion...

Ylli Dylgjeri-Ramës: Po flet si Enveri. Po vazhdove kështu nuk ka...

Nga Ylli Dylgjeri/ Per cilët qen e ka fjalën Kryeministri? Sot në një reagim në FB ndaj intervistës së dhënë dje nga Ministri i Mjedisit Lefter...

Nga “Lëvizja Mjaft” te “Lëvizja Salcë”

Nga Ylli Dylgjeri/Memoria politike e OJQ-ve në 10 vitet fundit na rrisjell në vëmëndje aksionin politik të Lëvizjes Mjaft. Kujtojmë fillimet e saj impulsive...

EDITORIAL

Në tetor 2019 zgjedhje vendore dhe parlamentare, ndryshe parizienët do shikojnë nga Tirana

-Zgjedhjet e datës 30 qershor duket se  nuk do zhvillohen, pasi deri atëhere do jetë krijuar qeveria...

FORUM

Astrit Patozi: Shqipëria nuk do digjet, Rama e Basha hëngshin kokën me njëri-tjetrin

Nga Astrit Patozi SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE "BIJTË E SHQIPES" I KANË MARRË NË DUAR...

Sonila Meço: Shqiptarëve u ka “ngordhur” nervi i protestës

Nga Sonila Meço “Anketa Europiane e Cilësisë së Jetës e hartuar nga Komisioni Europian, në shtatorin e kaluar...