E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Ylli Dylgjeri

Etiketim: Ylli Dylgjeri

Survejimi i Bashës, ironi nga Ylli Dylgjeri: Ore a bën…

Nga Ylli Dylgjeri Po të isha Kryetar i SHIK-ut...do shkruaja mbi shkresë: Lexova këtë Raportin e Shërbimit të Policisë. Korrekt? Jo! ABSOLUTISHT. Pse vetëm punë, gjumë,...

Mos shko në Kirgistan zoti Lu!

Nga: Ylli Dylgjeri -  Mediat njoftojnë sot një lajm: Ambasadori Lu, së shpejti emërohet Ambasador në Kyrgyzstan. Një vend malor, në Azinë Qëndrore. Me kryeqytet Bushkek-un,...

Dëshmitari Y dhe Babolia

Nga Ylli Dylgjeri -  Jam në Vlorë. Sapo mbrrita dje psonisa në dyqanet rreth kulaçit. Mes ushqimeve që bleva, shitësja me propozoi të blej dhe...

“Teqeja” LSI ka mbetur pa Baba Takun

Nga Ylli Dylgjeri -  Babai, në shqip edhe ati, është mësues shpirtëror, i barasvlershëm me shehun në tarikatet e tjera të dervishëve. Si rregull, çdo teqe...

Fluturon… Saja?

Nga Ylli Dylgjeri -  Fluturon... Saja? Ai i ka të gjitha patentat, të tokës, të detit, dhe të ajrit. Ndërkohë që e ruajnë te dera e...

Gruaja e ka në dorë

Nga Ylli Dylgjeri -  Sipas librave të gjenezës, thuhet që jeta njerëzore nis me Evën dhe Adamin, ose Havën dhe Ademin. Të vërtetën e ekzistencës... të...

Dylgjeri: Saimir, me urdhër u bëre ministër. Me urdhër e le...

Nga Ylli Dylgjeri Të ndoqa sërisht Saimir... Me urdhër u bëre Ministër. Me urdhër punove... në Rend. Me urdhër e le dhe sot mandatin.End Të më falësh...

Humor nga Ylli Dylgjeri: GULF vdiq në moshën 115-vjeç

Në shtator të vitit 2013 Kompania Gulf do të festonte njëherësh me 110 vjetorin e saj edhe hyrjen në tregun shqiptar të shitjes së...

PD po ha bijtë e vet!

Nga Ylli Dylgjeri PD po ha bijtë e vet! Dikur në kohën e PPSH, pas përjashtimeve dhe arrestimeve thuhej vesh më vesh: Partia po i ha bijtë...

Shif pak te zogu Saje…

Nga Ylli Dylgjeri Shif pak te zogu Saje... Erdhe më fund. Nuk të solli qefi. Të solli mandati. Sigurisht që do ta shpëtoje atë. Por... erdhe në...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Gazeta e parë në tokat shqiptare: “Iskodra” e vitit 1868, ku asnjë fjalë nuk ishte shqip!

Ilirjan Agolli Historianët dhe bibliografët e shtypit shqiptar (1) deri pak kohë më parë nuk ishin në dijeni...

Clement Atlee: Lufta sekrete e antiChurchillit

Sot Clement Attlee konsiderohet gjerësisht si një lider i madh socialist, por nga arkivat po del një...