E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Ylli Dylgjeri

Etiketim: Ylli Dylgjeri

Survejimi i Bashës, ironi nga Ylli Dylgjeri: Ore a bën…

Nga Ylli Dylgjeri Po të isha Kryetar i SHIK-ut...do shkruaja mbi shkresë: Lexova këtë Raportin e Shërbimit të Policisë. Korrekt? Jo! ABSOLUTISHT. Pse vetëm punë, gjumë,...

Mos shko në Kirgistan zoti Lu!

Nga: Ylli Dylgjeri -  Mediat njoftojnë sot një lajm: Ambasadori Lu, së shpejti emërohet Ambasador në Kyrgyzstan. Një vend malor, në Azinë Qëndrore. Me kryeqytet Bushkek-un,...

Dëshmitari Y dhe Babolia

Nga Ylli Dylgjeri -  Jam në Vlorë. Sapo mbrrita dje psonisa në dyqanet rreth kulaçit. Mes ushqimeve që bleva, shitësja me propozoi të blej dhe...

“Teqeja” LSI ka mbetur pa Baba Takun

Nga Ylli Dylgjeri -  Babai, në shqip edhe ati, është mësues shpirtëror, i barasvlershëm me shehun në tarikatet e tjera të dervishëve. Si rregull, çdo teqe...

Fluturon… Saja?

Nga Ylli Dylgjeri -  Fluturon... Saja? Ai i ka të gjitha patentat, të tokës, të detit, dhe të ajrit. Ndërkohë që e ruajnë te dera e...

Gruaja e ka në dorë

Nga Ylli Dylgjeri -  Sipas librave të gjenezës, thuhet që jeta njerëzore nis me Evën dhe Adamin, ose Havën dhe Ademin. Të vërtetën e ekzistencës... të...

Dylgjeri: Saimir, me urdhër u bëre ministër. Me urdhër e le...

Nga Ylli Dylgjeri Të ndoqa sërisht Saimir... Me urdhër u bëre Ministër. Me urdhër punove... në Rend. Me urdhër e le dhe sot mandatin.End Të më falësh...

Humor nga Ylli Dylgjeri: GULF vdiq në moshën 115-vjeç

Në shtator të vitit 2013 Kompania Gulf do të festonte njëherësh me 110 vjetorin e saj edhe hyrjen në tregun shqiptar të shitjes së...

PD po ha bijtë e vet!

Nga Ylli Dylgjeri PD po ha bijtë e vet! Dikur në kohën e PPSH, pas përjashtimeve dhe arrestimeve thuhej vesh më vesh: Partia po i ha bijtë...

Shif pak te zogu Saje…

Nga Ylli Dylgjeri Shif pak te zogu Saje... Erdhe më fund. Nuk të solli qefi. Të solli mandati. Sigurisht që do ta shpëtoje atë. Por... erdhe në...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...