E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Xherdan Shaqiri

Etiketim: Xherdan Shaqiri

Shqiponja e Xhakës e Shaqirit “shëtit” në botë (FOTO)

Fitorja magjike e Zvicrës ndaj Serbisë, me dy golat e futbollistëve shqiptarë, ka elektrizuar të gjithë shqiptarët, dhe tërbuar serbët. Përveçse është folur për golin...

Tifozët zviceranët kërkojnë përjashtimin e Xhakës dhe Shaqirit

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri kanë marrë mbi shpatulla Zvicrën për ta udhëhequr drejt fazës tjetër në Rusi 2018, por në mënyrë të pabesueshme,...

Dua Lipa i gëzohet suksesit të shqiponjave (FOTO)

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri realizuan dy gola të mrekullueshëm në fitoren 2-1 të Zvicrës ndaj Serbisë në ndeshjen e dytë në Botëror. Këngëtarja...

Këpucët e Shaqirit që mund të tensionojnë ndeshjen ndaj Serbisë

Serbia luante sonte ndaj Zvicrës në një ndeshjes që ndihet shumë edhe në Kosovë. Në fushën e lojës për helvetët do të ketë edhe...

Rrëfimi i plotë i Shaqirit: Mbaj dy flamuj në këpucët e...

Xherdan Shaqiri për "The Players’ Tribune" Shtëpia jonë nuk kishte ngrohje. Vetëm një oxhak të madh. Ishte një shtëpi shumë, shumë e vjetër në një...

Shorti e ka vendosur përballë Serbisë, Shaqiri: Do të jetë thjeshtë...

Xherdan Shaqiri këtë verë do të jetë i impenjuar në Kupën e Botës me Kombëtaren e Zvicrës, teksa fati i goglave e ka vendosur...

Stoke City rrezikon rënien, Shaqiri në orbitën e gjigandit anglez

Stoke City nuk po kalon një situatë të mirë në Premier League, me bardhekuqtë që momentalisht janë në një vend që të dërgon një...

“Bomba” e Shaqirit: As Ronaldinjo s’do e bënte dot diferencën te...

Xherdan Shaqiri ka dhënë një intervistë në Zvicër, e cila ka shkaktuar shumë zhurmë. Futbollisti i Stoke Sitit ka paralajmëruar se do të largohet...

Skuadra e tij po humb ndaj City-t, por kalimi spektakolar i...

Manchester City po fiton me rezultatin 0-2 në transfertë ndaj Stoke City, ndërsa po luhen 10 minutat e fundit të takimit. Por edhe pse po...

Xherdan Shaqiri i pandalshëm, shënon super gol ndaj Leicester (VIDEO)

Xherdan Shaqiri nuk ka ndërmend të ndalet në Premier League. Futbollisti me origjinë shqiptare ka shënuar një tjetër super gol. Në minutën e 44-të,...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...