E shtunë, Shtator 22, 2018
Ballina Etiketimet Xherdan Shaqiri

Etiketim: Xherdan Shaqiri

Shok skuadre me Salah, shqiptari histori të përbashkët me egjiptianin

Sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaqiri ka firmosur zyrtarisht me Liverpulin dhe sezonin e ri do mbajë veshur fanellën e kuqe. E veçanta është se ai do...

Xherdan Shaqiri është lojtari më i ri i Liverpool!

Xherdan Shaqiri është prezantuar mbrëmjen e sotme si lojtar i Liverpulit. Pas kryerjes së testeve mjekësore, në orën 22:00 zvicerani me origjinë shqiptare është zyrtarizuar...

Debati për shqiponjën: Përse heshtin shqiptarët e Zvicrës?

Nga Enver Robelli Kush dëshiron të luajë për Zvicrën duhet të heq dorë nga pasaporta e vendit të origjinës. Ky është propozimi i sekretarit të...

Mourinho gati të paguajë klauzolën e largimit për Xherdan Shaqirin

Xherdan Shaqiri mund të vihet nën urdhrat e Jose Mourinhos sezonin e ardhshëm. Futbollisti me origjinë nga Kosova, që përfaqëson Zvicrën, pritet të marrë...

Çfarë u bë me 26 mijë dollarët e grumbulluara për Xhakën...

Mbi 26 mijë dollarë u mblodhën online për gjobën e vënë nga FIFA ndaj Xhakës dhe Shaqirit për festimin e tyre me simbolin e...

“Mos kini frikë nga Shqiponjat”, Rama jep lajmin e mirë për...

Pak ditë më parë kryeministri Edi Rama publikoi në faqen e tij në Facebook dy numra llogarie për të kontribuar për dy lojtarët Granit...

“Shqiponjat” bëhen bashkë, 27 mijë dollarë për një ditë

Një ditë e vetme ka mjaftuar që shqiptarët të plotësonin 25 mijë dollarë, madje edhe më shumë, për të shlyer gjobën e çuditshme që...

Edi Rama: Paguani për gjobën e FIFA-s për SHQIPONJËN e Xhakës...

Një ditë më parë, e gjithë vëmendja jonë u përqendrua te Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, të cilët u dënuan nga FIFA, vetëm me...

Idiotët prapa gjenive

Nga Frrok Çupi. Fillimisht, gjenitë i lanë në gurore, ku gdhendin gurë. Tani, sidomos këto ditë, gjenitë i gjejnë në fushën e futbollit, a në...

Shaqiri vendos një rekord unikal me golin ndaj Serbisë

Vetëm 3 futbollistë kanë shënuar radhazi në Kupën e Botës 2014, Euro 2016 dhe Kupën e Botës 2018, mes tyre është edhe një prej...

EDITORIAL

Deklaratë e 10 prokurorëve të Krimëve të Rënda dhe deklarata e Arta Markut

Në prokurori nuk ka qetësi, ka plasur rrëmuja. Shkak është bërë fillimi i masës disiplinore ndaj 10...

FORUM

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...

Winston Churchill, Zyrih 1946: “Tani, unë ju them: Le të ngrihet Evropa!”

Duhet t’i jepet fund ndëshkimit. Duhet të vijë ai që Gladstone e quajti vite më parë “Akti...