Ballina Etiketimet Xherdan Shaqiri

Etiketim: Xherdan Shaqiri

“Idhulli im është Xherdan Shaqiri”, befason futbollisti serb

Blerja e re e Skënderbeut është një futbollist i lindur në Kosovë nga dy prindër serbë, por që thuajse nuk flet fare shqip. “Goditja” e...

“E ke ti fajin!” Shaqiri zbulon mesazhet pas shkarkimit të Mou

Xherdan Shaqiri ka zbuluar mesazhet që ka marrë pasi u zyrtarizua shkarkimi i Jose Mourinho nga detyra e trajnerit të Manchester United. “Kam marrë shumë...

Shaqiri emocionon kosovarët me deklaratën e tij

Xherdan Shaqiri po zhvillon një sezon fantastik te Liverpooli pasi me paraqitjet e tij është shndërruar në idhullin e ri të tifozëve. Së fundmi, 27-vjeçari...

Shaqiri me dy golat e tij e bën komentatorin shqiptar të...

Nate e mbrëmshme ka qenë magjike për sulmuesin shqiptar, Xherdan Shaqiri. Futbollisti që luan për kombëtaren e Zvicrës ka realizuar dy gola fantastikë ndaj Manchester...

Video që po “çan” rrjetin, Neymar fëlliq keq Xherdan Shaqirin

Neymar është padyshim një nga futbollistët në botë dhe këtë ai e tregon sa herë i jepet mundësia. Mbrëmjen e djeshme, PSG mundi 2-1 Liverpoolin. Bernat...

Shaqiri rrëfehet për aventurën tek Interi: Nuk pendohem, gabova vetëm kohën

Sulmuesi i Liverpoolit, Xherdan Shaqiri gjatë një interviste të dhënë për “La Gazzetta dello Sport” foli për kohën e kaluarwt tek Interi. 27-vjeçari deklaroi...

Shaqiri: Duam kthesën ndaj Fulhamit

Pas dy humbjeve të njëpasnjëshme, ndaj Arsenalit në kampionat dhe Crvena Zvezda në Champions, Liverpool tenton kthesën ndaj Fulhamit. Në sfidën e programuar për tu...

“Daily Mail” speciale për mungesën e Xherdan Shaqirit në Beograd: Fituan...

Xherdan Shaqiri nuk udhëtoi me skuadrën e Liverpulit për t’u përballur me Crvena Zvezdën në Beograd. Shqiptari i Kosovës që luan për Zvicër festoi me...

FOTO/ Ja çfarë shkruajnë mediat serbe për mungesën e Shaqirit në...

Lajmi i mungesës së Xherdan Shaqirit në sfidën e ditës së nesërme ndaj Crvena Zvezdës në Beograd ka bërë bujë në mediat serbe. Pothuajse të...

Shqiponja i “tërboi” serbët, Xherdan Shaqiri merr lajmin e keq

Shqiptari nga Kosova, Xherdan Shaqiri, shkaktoi polemika në Kampionatin Botëror në Rusi gjatë verës pasi festoi me “shqiponjë” pas golit të fitores në ndeshjen...

EDITORIAL

Opozita: Protesta dhe Qeveri Tranzitore, kurse Rama: Harrojeni!

-Nga ana e tij, Edi Rama e ka përqeshur këtë kërkesë për Qeveri Tranzitore, duke qenë përhapur...

FORUM

Për ata që taksën ndaj Serbisë e konsiderojnë ‘tekë personale’ të një lideri

Nga Jakup Krasniqi- Mënyra sesi janë duke komunikuar disa njerëz të politikës shqiptare, të nivelit të lartë...

DW: Sot me 20 janar, dy vite Presidenti Donald Trump

Nga radio gjermane DW/ Më 20 Janar Donald Trump mbush dy vite në postin e presidentit - Në...