E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Xhelal Mziu

Etiketim: Xhelal Mziu

Xhelal Mziu: Unikale ne vend, Kamzes i hiqet Zyra e Punes

Absurdi i “Rilindjes” nuk ka të sosur. Mirë që prej vitit 2013 nuk kanë punësuar qytetarët, por institucionet që janë përgjegjëse për nxitjen e...

Xhelal Meziu: Deputetët e PS vijnë në Kamëz dhe flasin për...

Kreu i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu ka ‘kapur’ një gafë të kryetares së PS në Tiranë, Blerina Gjylameti, gjatë një postimi mbi takimin...

Kamza kërkon 172 vetë personel në kopshte e shkolla – Mziu:...

Procesi mësimor për vitin e ri shkollor 2018-2019 ka nisur me një mungesë personeli të theksuar në qytetin e Kamzës. Deklarata ka ardhur nga...

Mziu: Në Shkollën Profesionale Kamëz, regjistrimet po bëhen sipas partisë

Kryetari i Bashkisë Kamëz, njëkohësisht dhe kreu i degës së PD, ka reaguar ndaj situatës së paprecedentë të regjistrimeve në Shkollën e Mesme Profesionale...

Në nisje të vitit të ri shkollor, Mziu: Qeveria qendrore, asnjë...

Në nisje të vitit të ri shkollor, Bashkia Kamëz deklaron se ka mungesë investimesh në sistemin arsimor të kësaj njësie administrative. Në një njoftim...

Mbyllet loti 3, Bashkia Kamëz përfundon ndërtimin e  rrugës “Demokracia” 

Kanë përfunduar punimet në lotin 3 të rrugës ''Demokracia'' në Paskuqan për asfaltimin përfundimtar të saj. Loti 3 i kësaj rruge ka një gjatësi...

Xhelal Mziu lëshon “bombën” e radhës: Ja si del këtë javë...

Kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu që është njëkohësisht edhe drejtues i ekipit të futbollit të Kamzës ka surprizuar javët e fundit me parashikimet e...

Akuzat e Mziut për ndeshje të paracaktuara, reagon FSHF

Kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu është bërë protagonist javët e fundit në Kategorinë Superiore pasi ka deklaruar se  ndeshjet Teuta-Laçi dhe Vllaznia-Laçi janë të...

Parashikoi rezultatin e saktë të ndeshjes Vllaznia-Laçi, Xhelal Mziu pritet të...

Kryebashkiaku i Kamzës, Xhelal Mziu, do të mbahet mend për dy parashikimet e sakta që ka bërë publikisht për fatin e ndeshjes Teuta-Laçi dhe...

22 vite bashki, Mziu: Nga tokë bujqësore në zonë urbane

Më 30 prill të 1996, Kamza është kthyer në Bashki dhe sot kjo njësi e pushtetit lokal, feston 22 vjetorin e saj. Kryebashkiaku Xhelal...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

Më shumë mandate për PS sot?

Nga Eduard Zaloshnja - Në daljen e tij të fundit në një studio televizive (ka dalë në dhjetëra...

Sorros, pagatori i padrejtësisë si epidemi botërore

Nga: Petrit Vasili Sorros, tash së fundi në OKB na qenka zotuar se do të mbështesë siç proklamon...