E martë, Shkurt 19, 2019
Ballina Etiketimet Xhelal Mziu

Etiketim: Xhelal Mziu

“Kamza do t’i bashkohet nesër masivisht uraganit popullor kundër Ramës”

Shqiptaret nesër do të jenë në shesh kundër qeverisjes së mjerimit, rrënimit të vendit. Nuk ka se si kur kjo protestë thirret nga PD,...

Mziu: Mafia po qeveris vendin, më 16 shkurt shqiptarët në shesh

Kreu i Bashkisë së Kamzës për "Koha Jonë": E kam dërrmuar politikisht në çdo palë zgjedhje, kreun e organizatës “Rilindje”, Edi Ramën Intervistoi: Jonida Halili Kryebashkiaku...

“Punonjës të Kamzës goditën Lindita Nikollën”, reagon Xhelal Mziu

Pas akuzave se punonjësit e Ndërmarrjes Ujësjellës-Kanalizime, por edhe ata të Bashkisë Kamëz, kanë goditur ministren e Arsmit, Lindita Nikolla, ka reaguar edhe kryebashkiaku, Xhelaz...

Mziu i kthehet Veliajt: Me Kamzën merrem unë, ti puno për...

Kreu i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu i është përgjigjur kryebashkiakut Të Tiranës, Erjon Veliaj, i cili foli sot për punë të mëdha në...

Mziu replikon me Ministrin Ahmetaj: Diskriminoni Kamzën

Dje në Këshillin Konsultativ për buxhetin 2019 të pushtetit vendor, kryebashkiaku Xhelal Mziu i është drejtuar ministrit të Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, duke...

Fotot në zyrën e Xhelal Mziut

Kryetari i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu, në një foto të publikuar në Instagram, ku bën me dije takimin me ambasadorin Japonez në Shqipëri,...

1 vit nga përmbytjet, Xhelal Mziu: Rama mashtroi qytetarët e Kamzës,...

Pasnesër futemi në muajin nëntor, muaj i cili çdo vit karakterizohet si muaji i reshjeve që në mjaft zona në vend sjellin përmbytje. Në çdo...

Xhelal Mziu i përgjigjet Kryeministrit: Ja pse Rama shpif, shpif, shpif...

‘Rruga për të cilën Rama u ankua live, është rrugë nacionale gjendet në inventarin e ARRSH-së dhe se financimi për përmirësimin e gjendjes së...

Xhelal Mziu: Unikale ne vend, Kamzes i hiqet Zyra e Punes

Absurdi i “Rilindjes” nuk ka të sosur. Mirë që prej vitit 2013 nuk kanë punësuar qytetarët, por institucionet që janë përgjegjëse për nxitjen e...

Xhelal Meziu: Deputetët e PS vijnë në Kamëz dhe flasin për...

Kreu i Bashkisë së Kamzës, Xhelal Mziu ka ‘kapur’ një gafë të kryetares së PS në Tiranë, Blerina Gjylameti, gjatë një postimi mbi takimin...

EDITORIAL

Kryeministri Rama plan sekret për të shkuar në zgjedhje për 45 ditë

Edi Rama është zënë në një çark, papritur, dhe akoma nuk e ka marrë veten nga vendimi...

FORUM

Media e huaj, jehonë thirrjes së dhimbshme të pedagogut: Na ndihmoni, para se të bëhemi Siria e ardhshme

Thirrja e dhimbshme e një pedagogu universitar që sheh vendin e tij të prirur drejt korrupsionit, varfërisë...

Lefterit… (Kokës)

Nga Ylli Manjani/ Lefter Koka është një shok i mirë politik dhe kontribues politik që nga themelimi në...