E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Xhaka

Etiketim: Xhaka

Xhaka tregon “sekretin” e golit të parë me kombëtaren: Babai para...

Taulant Xhaka ka shënuar sonte në mbrëmje golin e parë me fanellën e kombëtares, që i ka dhuruar 3 pikët e para kombëtares sonë...

Babai i Xhakës: Zvicra e di që shqiponja është simboli jonë,...

Shqipëria po luan ndeshjen e parë në Ligën e Kombeve, teksa në fushë nga minuta e parë është edhe Taulant Xhaka. Për ta ndjekur...

Jo vetëm ”Shqiponjat”, gjoba e FIFA-s më e madhe për Serbinë

Një ditë më parë, e gjithë vëmendja jonë u përqendrua te Xhaka e Shaqiri, të cilët u dënuan vetëm me gjobë me nga 10...

FIFA heton shqiptarët për shqiponjën, por publikon fotografinë nacionaliste serbe

FIFA ka hapur procedurë disiplinore për Xherdan Shaqirin dhe Granit Xhakën, pasi dy lojtarët shqiptarë kanë festuar duke bërë shqiponjën pas golave të shënuar...

New York Times shkruan për golat e shqiptarëve: Ndeshje e ngjyrosur...

Gazeta prestigjioze amerikane, New York Times, ka publikuar lajmin e fitores së Zvicrës ndaj Serbisë bashkë me një fotografi gjigante të Xherdan Shaqirit duke...

Arsenal revolucion në verë, u tregon “derën” dy shqiptarëve

Arsenali pritet që të bëjë një mini-revolucion në fund të këtij sezoni. “Topçinjtë” e Londrës pas zyrtarizimit të largimit të Venger, sipas mediave angleze...

Tetë mungesat e Panuccit, italiani mendon të rikthejë Taulant Xhakën

Shqipëria para ndeshjes me Italinë ka dhimbje të mëdha koke, pasi i mungojnë tetë futbollistë. Vetëm në këtë fundjavë janë dëmtuar tre lojtarë duke filluar...

Panucci e kthen në Kombëtare por ja çfarë i ndodh Xhakës

“Derisa të jetë trajner Xhani De Biasi, unë nuk kthehem më në Kombëtaren shqiptare të futbollit”. Kështu ka deklaruar Taulant Xhaka, mesfushori i cili...

De Biazi rrëfen prapaskenat e Europianit: Xhaka dhe Gashi bënë si…

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare, Xhani De Biazi, në një intervistë të dhënë për “Supersport” pas dorëheqjes nga drejtimi i kuqezinjve, ka treguar një prapaskenë...

Miqësorja e Luksemburgut, De Biasi: Test për Izraelin

Pak orë nga përballja miqësore me Luksemburgun trajneri i përfaqësueses kuqezi Gianni de Biasi i ka kërkuar lojtarëve të kenë një përqendrim maksimal, pasi...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Programi televiziv i Edi Ramës “Si të të bëj të lumtur!”

Nga Agron Gjekmarkaj  Prej disa muajsh vihet re një tjetër adet komunikativ i Kryeministrit tonë! Si kapteri i Kalces...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...