E mërkurë, Shtator 19, 2018
Ballina Etiketimet Xhafaj

Etiketim: Xhafaj

PD kërkesë Ruçit: Të përgjigjet Xhafaj dhe të ndiqet penalisht

Partia Demokratike i dërgoi një letër Kryetarit të Kuvendit Gramoz Ruçi, ku akuzoi Ministrin e Brendshëm se ka penguar qëllimisht Komisionin që do të...

Vrasjet në Shkodër, Xhafaj: Opozita po bën sulm agresiv për të...

Ndërkohë që opozita zhvillonte në Shkodër një takim të jashtëzakonshëm, si mesazh kundër krimit në këtë qytet, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, nuk i...

Xhafaj në Londër: Lufta kundër krimit të organizuar, prioritet thelbësor

Londër – Ministri Xhafaj, në takimin e Ministrave të Brendshëm në Samitin e Ballkanit Perëndimor Në Londër të Mbretërisë së Bashkuar u mbajt një takim...

Milionat në Toyota, Xhafaj – Bashës: Ti bëj kujdes! Po shkel...

Në parlament sot u zhvilluan debate për 3.4 milionë eurot e sekuestruara në 2 “Toyota” në portin e Durrësit. Pas akuzave të Bashës nga foltorja...

“Refugjatët”, Ministri Xhafaj takim informal me homologun e Malit të Zi...

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj zhvilloi një takim informal me ministrin e Brendshëm të Malit të Zi, Mevludin Nuhodziç gjatë ditës së sotme...

“Xhafaj”, Manja: PD s’flet më për audiopërgjimin, e dinë se çfarë...

Kryetari i Komisionit Parlamentar të Ligjeve, Ulsi Manja, u shpreh te “5 pyetjet nga Babaramo” se PD nuk e përmend më audipërgjimin e pretenduar...

“Po më sulmojnë”, Paloka: Gjiknuri u rendit vullnetarisht në listën e...

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjetikës në turin e llogaridhënies është ndalur në Shushicë të Vlorës nga ku i është përgjigjur dhe akuzave të opozitës...

Shehi: Basha nuk ka për t’u bërë kryeministër, ja çfarë do...

Kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi, i ftuar në studion e Report Tv u ka bërë thirrje shqiptarëve që të bashkohen me opozitën në protestën...

Sherr te Ligjet, Bylykbashi-Manjës: Mos bëj si karagjoz

PD në strategjinë e saj, ka që në çdo pjesëmarrje në Komisionet Parlamentare të flasë vetëm për çëshjten ''Xhafaj''. Me tension dhe debat të...

Manjani: Qeveria po punon me dy standarte

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani përmes një postimi në facebook, shkruan se qeveria po punon me teorinë e dy standarteve për çështjen ''Xhafaj''. ''Çuditërisht gabojnë...

EDITORIAL

Prestigjozja ‘The Economist’ numëron arsyet përse nuk do të ndryshojnë kufijtë Serbi-Kosovë

Në muajin gusht, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe ai i Kosovës, Hashim Thaçi, njoftuan në një...

FORUM

Lubonja për Teatrin: Mazhoranca nuk do të tërhiqet nga shembja, duhet rezistencë fizike

Analisti Fatos Lubonja deklaron se duhet rezistencë fizike për të ndaluar shembjen e Teatrit. Lubonja u shpreh se...

Kosova dhe Serbia zhvendosin betejën në Nju Jork

Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara, e cila nis punimet më 18 shtator në Nju Jork,...