E hënë, Shtator 24, 2018
Ballina Etiketimet Xhaçka

Etiketim: Xhaçka

Ndihma për fëmijët jetimë, Xhaçka: Ushtarakët me kuletë të vogël, por...

Dyert e Ministrisë së Mbrojtjes dhe të Muzeut të Forcave të Armatosura u hapën sot për 100 fëmijë me statusin e jetimit. Në prag...

Mat, Xhaçka në familjet e dëmtuara nga tërmeti: Pushteti vendor indiferent

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka vizitoi familjet e prekura nga tërmeti në Vinjoll dhe në Dukagjin të Dibrës. Në zonën e Matit mbi 20...

“Blindohen” Forcat e Armatosura për menaxhimin e zjarreve, Xhaçka tregon masat...

Këtë vetë Forcat e Armatosura kanë rritur edhe kapacitetet për menaxhimin e situatave me zjarret gjatë këtij sezoni veror. Helikopterët “Cougar” të Forcës Ajrore...

43 kadetë të rinj tashmë me diplomë, Xhaçka: S’ka vetëm oficerë...

Ushtria shqiptare do të ketë nga sot, 43 oficerë të rinj. 43 kadetë të KPOR, (Kursit të Përgatitjes së Oficerëve të rinj) u diplomuan...

Puna për Rrugën e Arbërit nis brenda dy javësh

Punimet për Rrugën e Arbërit do të nisin brenda dy javësh, deklaroi ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka gjatë turit të llogaridhënies publike në qarkun...

Izmir, Xhaçka takon misionin e NATO-s në Egje: Ofroni siguri për...

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ndodhet në Izmir ku vizitoi kontigjentin e 7 të Forcës Detare, pjesë e misionit të NATO-s në Detin Egje. Në...

8 Marsi/ Xhaçka me gratë dhe vajzat ushtarake: Jeni shembull i...

Në një takim të zgjedhur me gratë dhe vajzat në uniformë, ku merrnin pjesë edhe ambasadorët e vendeve të NATO-s të shoqëruar nga bashkëshortet...

Rezultatet e dobëta në zgjedhje, Rama çon Beqajn në Kukës e...

Kryesocialisti Edi Rama ka vendosur të ndryshojë disa nga drejtuesit politikë në qarqe, vendim ky i marrë në mbledhjen e fundit të Kryesisë, në...

Kontingjenti në Letoni – Xhaçka: Investimi në FA, për një Shqipëri...

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka zhvilloi një takim me strukturën speciale për eliminimin e materialeve të rrezikshme EOD. Një kontingjent i kësaj strukture u kthye...

Xhaçka me atashetë ushtarakë: Angazhim më të madh për projektet me...

Në takimin e fundvitit me atashetë ushtarakë shqiptarë, ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, u kërkoi atyre angazhim dhe vëmendje maksimale për projekte të reja...

EDITORIAL

Lapsaxhinjtë, Teatri Kombëtar dhe hidrocentralet mbi Valbonë

Këto ditë po zien debati për Godinën e Teatrit Kombëtar dhe hidrocentralet që po ndërtohen mbi Valbonë. Nëse...

FORUM

Dëmet që Serbia i shkaktoi Kosovës në luftë, mbi 22 miliardë euro

Mbi 22 miliardë euro llogariten dëmet e luftës që Serbia ka shkaktuar në Kosovë para dhe gjatë...

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...