E shtunë, Janar 19, 2019
Ballina Etiketimet Walter Glos

Etiketim: Walter Glos

Glos: Ndërhyrja në lirinë e medias cënon vendimin për negociatat

Në bashkëpunim me fondacionin Konrad Adenauer Stiftung (KAS), Partia Demokratike po organizon tryezën “Media e lirë, shoqëri e lirë – rreziku i heshtjes me...

Negociatat, Glos tregon kur Gjermania heq kushtëzimin

Gjermania ende nuk e ka dhënë qëndrimin final ndaj Shqipërisë, lidhur me rrugën e vendit drejt BE-së. Drejtor i Fondacionit Konrad Adenauer, Walter Glos,...

EDITORIAL

Pangjashmëritë e rastit Lleshi dhe rastit Cakaj

Presidenti Meta brenda pak javëve tregoi se Kushtetuta dhe integriteti i Presidentit janë dy gjëra që nuk...

FORUM

Ardi Veliu, kryepolici që negocioi fundarratinë e Balilit

Nga Lorenc Vangjeli - Ka një ngulm maniakal në Tiranë për të t’u ndarë sipas një linje të...

Putini në Beograd – Asgjë e re nga aleanca e vjetër

Prof. Lisen Bashkurti - Mbas një procesi parapërgaditor të gjatë Presidenti Putin erdhi në Serbi, ose thënë në...