Ballina Etiketimet Vucic

Etiketim: vucic

Drenica ndal Vuçiçin/ Me simbole kombëtare e logo të UCK, çfarë...

Në Drenicë, aty ku serbët u përballën me Jasharajt 16 vite më parë, banorët kanë ndaluar hyrjen e Presidentit të Serbisë Aleksandër Vuçiç një...

Vuçiç në Kosovë, Haradinaj: Do mposhtim çdo përpjekje që kërcënon territorin

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka bërë një postim në faqen e tij në Facebook, pas vizitës së presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Kosovë,...

Vuçiç: Jam i lumtur që ndodhem në Kosovë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç është shprehur i lumtur që ka mbërritur në Kosovë. "Jam i lumtur që jam këtu, ndihem i mrekullueshëm,”-tha Vuçiç, gjatë një deklarte...

Vizita e Aleksandar Vuçiçit, Policia: Në gatishmëri të plotë

Vëmendja e të gjitha mediave të Kosovës, Serbisë dhe atyre më gjerë, sot është përqendruar në vizitën e Aleksandar Vuçiç në veri të Mitrovicës. Presidenti...

Paralajmërimi i Gjuriçit: Vuçiç do të sjellë një vendim në Kosovë

Shefi i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën të Serbisë, Marko Gjuric ka deklaruar se qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë po e presin me...

Thaçi: Vuçiç nuk e bojkotoi takimin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit me shefen e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar se nuk beson që...

Pse dështoi takimi i Thaçit me Vuçiç në Bruksel?

Ka dështuar takimi i planifikuar mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në Bruksel. Marko Gjuriç, anëtar i ekipit të delegacionit të Vuçiç ka bërë me dije...

Vuçiç i përgjigjet Thaçit: Ju nuk doni të flisni për asgjë...

Një deklaratë e Presidentit Thaçi sot gjatë ditës në tryezën e KDI-sër për dialogun Kosovë-Serbi, ka nxitur reagimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiç. Thaçi deklaroi...

Thaçi bën hap pas: Të premten në Bruksel, nuk diskutohet për...

Pavarësisht paralajmërimeve, “Korrigjimi i kufijve” dhe Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe nuk do të diskutohen në takimin e së premtes ndërmjet presidentit të...

Vuçiç: Nuk pranojmë asnjë marrëveshje me Kosovën që është në dëm...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, të premten herët në mëngjes është takuar me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Beograd, Denis Keefe, me të...

EDITORIAL

Kryemadhi: Protesta popullore kundër Ramës

Skandalet e fundit që faktojnë përfshirjen e zyrtarëve qeveritarë në vjedhjen e votave dhe bashkëpunimin me bandat...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...