E martë, Shtator 25, 2018
Ballina Etiketimet Vucic

Etiketim: vucic

Paralajmërimi i Gjuriçit: Vuçiç do të sjellë një vendim në Kosovë

Shefi i të ashtuquajturës Zyra për Kosovën të Serbisë, Marko Gjuric ka deklaruar se qytetarët serbë që jetojnë në Kosovë po e presin me...

Thaçi: Vuçiç nuk e bojkotoi takimin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas takimit me shefen e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, ka deklaruar se nuk beson që...

Pse dështoi takimi i Thaçit me Vuçiç në Bruksel?

Ka dështuar takimi i planifikuar mes presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dhe atij të Serbisë, Aleksandër Vuçiç në Bruksel. Marko Gjuriç, anëtar i ekipit të delegacionit të Vuçiç ka bërë me dije...

Vuçiç i përgjigjet Thaçit: Ju nuk doni të flisni për asgjë...

Një deklaratë e Presidentit Thaçi sot gjatë ditës në tryezën e KDI-sër për dialogun Kosovë-Serbi, ka nxitur reagimin e presidentit serb, Aleksandar Vuçiç. Thaçi deklaroi...

Thaçi bën hap pas: Të premten në Bruksel, nuk diskutohet për...

Pavarësisht paralajmërimeve, “Korrigjimi i kufijve” dhe Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe nuk do të diskutohen në takimin e së premtes ndërmjet presidentit të...

Vuçiç: Nuk pranojmë asnjë marrëveshje me Kosovën që është në dëm...

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, të premten herët në mëngjes është takuar me ambasadorin e Britanisë së Madhe në Beograd, Denis Keefe, me të...

Berisha falënderon presidentin slloven: Goditi nën brez përpjekjet e Vuçiç për...

Ish-Kryeministri Berisha ka falënderuar Presidentin e Sllovenisë Pahor për reagimin e tij ndaj, siç tha ai, “përpjekjeve të Presidentit serb Vuçiç për krjimin e...

Thaçi takon nesër Vuçiçin: Po pres me padurim të diskutoj

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç pritet të përballen nesër në një panel diskutimi në, “European Forum Alpbach”. Në këtë...

Marrëveshja Putin-Vuçiç: Pa mbështetjen e Rusisë, Serbia nuk nis asnjë zgjidhje...

Serbia nuk do bëjë asnjë zgjidhje finale sa i përket çështjes së Republikës së Kosovës, pa përkrahjen e Rusisë dhe pa u konsultuar me...

Vizita në nëntor/ Serbia e pret Vladimir Putinin me 100 tanke,...

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin do të shkojë në Serbi gjatë muajit nëntor, raportojnë media të Beogradit. Putin me zyrtarë të larët serbë e ndoshta...

EDITORIAL

Opozita me projektligj: Oligarkëve duhet verifikim, sekuestrim dhe penalizim

-Shifra që deklaron PD është e frikshme, pasi flitet për 2.2 miliardë euro abuzim me paratë e...

FORUM

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...

Luan Rama: Edhe një herë për zonjën Artë dhe për Prokuroren e Përgjithshme…

Nga: Luan Rama -  Më duhet ta them përsëri për të gjithë ata që nuk e dinë, por...