Ballina Etiketimet Vucic

Etiketim: vucic

Thaçi telefonon Vuçiçin herët në mëngjes, ja për çfarë folën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri i Serbisë Aleksandar Vuçiç, kanë zhvilluar një bisedë telefonike mëngjesin e sotëm, ku kanë folur për nevojën...

Kryeministri Rama si Vuçiç, zgjedh të njëjtën kompani për zgjedhjet e...

Ashtu si dhe kryeministri serb Aleksandar Vuçiç, presidenti Tomislav Nikoliç, presidenti kosovar Hashim Thaçi edhe kryeministri shqiptar Edi Rama kanë zgjedhur të njëjtën kompani...

Thaçi i telefonon Vuçiç, anashkalon Mustafën

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se ka telefonuar Kryeministrin e Serbisë, Aleksander Vuçiç, me të cilin ka biseduar për normalizimin e raporteve...

Vuçiç ngre tonet: S’u besoj shqiptarëve, flasin bukur, e pastaj nisin...

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiç ka thënë se nuk ka shpresa të mëdha përpara vazhdimit të dialogut me Prishtinën nesër në Bruksel, por se ai...

Vucic jep një “bravo” për mediat nga Kosova për rastin Djuric

Kryeministri serb, Aleksandar Vucic, i përgëzoi ironikisht mediat nga Kosova të cilat kanë raportuar se ai gjoja ka nënshkruar shkarkimin e Marko Djuric. I pyetur...

Tensionet Kosovë-Serbi, Biden i telefonoi Thaçit nga Aeroplani

Tensionet e fundit Kosovë –Serbi kanë nxitur reagime të menjëhershme të diplomacisë botërore. Thaçi dhe Vucic janë takuar ose kanë realizuar kontakte telefonike me top...

Vuçiç i përgjigjet Thaçit: Nuk jemi një “Rusi e Vogël”

Kryeministri serb, Aleksandër Vuçiç i është përgjigjur Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, sipas të cilit Serbia synon të aneksojë Veriun e Kosovës. Gjatë një interviste...

Vuçiç i ndalon ministrave të komentojnë marrëdhëniet me Rajonin

Kryeministri serb Aleksandar Vuçiç pas kthimit të tij nga Davosi i Zvcrërs,  ja ka ndaluar të gjithë ministrave, zyrtarëve të shtetit dhe nëpunësve civilë...

Brukseli kërkon që Mustafa dhe Vucic të takohen gjatë muajit...

Bashkimi Europian (BE) kërkon që Dialogu i Brukselit të vazhdojë në nivelin më të lartë politik, që nënkupton takimin e kryeministrave të Kosovës e...

Vuçiç: Nëse treni do të arrinte në Mitrovicë do të kishte...

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në një emision special në TV Pink – dedikuar trenit që dje u nis nga Beogradi me synimin të...

EDITORIAL

Kryeministri nga facebook i Ulsi Manjës paralajmëron rrëzimin e Bahri Shaqirit

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja paralajmëron rrëzimin e kandidaturës së dytë që Presidenti Ilir Meta...

FORUM

Kurajo për të qenë vetvetja

Nga Mimoza Manxhari Çdo të linduri në këto 28-vitet e fundit, e përditshmja ju serviri si të bëhen...

Duam marrëzisht Perëndimin, por jemi Lindorë deri në marrëzi

Nga Lorenc Vangjeli Në fatkeqësinë e tij personale, në bastin e egër me drejtësinë e mbas kuriozitetit të...