E dielë, Shtator 23, 2018
Ballina Etiketimet Vucic

Etiketim: vucic

Hahn në mbledhjen e Qeverisë së Serbisë

Kryeministri i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se Serbia do të sillet me përgjegjësi kur bëhet fjalë për rajonin, por do t’i mbrojë interesat...

Kapiteni Vuçiç dhe litari i anijes

Nga Dragoslavv Dedoviç Kryeministri serb, Vuçiç lë shumë kohë me krijimin e qeverisë, megjithëse që para zgjedhjeve parlamentare ai e kishte të sigurtë mazhorancën. Lojë...

Zgjedhjet serbe/ Presheva, braktisur nga Kosova dhe Shqipëria!

"Ndërkohë që serbët po fillojnë të marrin terren në strukturën demografike dhe në aspektin politik, duke i lenë me gisht në gojë autoritete shqiptare...

Zgjedhjet në Serbi. Fiton Vuçiç, në parlament edhe antishqiptari Sheshel

Serbia mbajti të dielën zgjedhjet e parakohshme parlamentare, të cilat vlerësohen me rëndësi për orientimin e saj politik drejt perëndimit apo Rusisë. Rezultatet paraprake...

EDITORIAL

Policia arreston grupin kriminal më të rrezikshëm

Nën drejtimin e Drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, policia shqiptare arriti të bëjë...

FORUM

Një faqe e re për Maqedoninë dhe mbarë Rajonin

Prof.Lisen Bashkurti - Dita e referendumit në Maqedoni po afrohet. Ne fakt është dita e kthesës së madhe...

Për diktatorët

Nga: Xhon Gunter* Gjithë diktatorët janë anormalë. Ky është një fakt aksiomatik. Asnjë njeri në gjendje normale nuk...