E mërkurë, Janar 23, 2019
Ballina Etiketimet Vucic

Etiketim: vucic

Tarifa e mallrave serbe, Vuçiç takohet sot me Merkel

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i pyetur nga një gazetar lidhur me deklaratat e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj, se tarifa ndaj mallrave serbe...

Putin mbërrin në Beograd, e pret Vuçiç

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka mbërritur në Serbi. Kreu i Kremlinit u prit në aeroportin e Beogradit nga Presidenti Aleksandër Vuçiç. Vizita e Putin zhvillohet...

Kitaroviç “ia fut” Vuçiçit: Ne krijojmë koalicionin Kroaci-Shqipëri-Kosovë-Mali Zi-Slloveni

Ditën e djeshme, presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka zhvilluar një takim me kryeministrin grek, bullgar dhe atë rumun. Takimi i tyre ka ngjallur polemika të...

Vuçiç: Bisedimet me Prishtinën vazhdojnë vetëm kur të hiqet taksa

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç iu tha zyrtarëve të lartë të BE-së, se Serbia është e angazhuar për normalizimin e marrëdhënieve me Kosovës, mirëpo...

Nis seanca për ushtrinë e Kosovës, Thaçiç dhe Vuçiç përballen në...

Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara po diskuton me kërkesë të Serbisë, për të diskutuar mbi vendimin e parlamentit të Kosovës për shndërrimin...

Vuçiç para përballjes me Thaçin në OKB: Do të luftoj me...

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç ka njoftuar se në New York në sesionin e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara për Kosovën, do të...

Trajkoviç: Thaçi dhe Vuçiç kanë mision të përbashkët, ndarjen e Kosovës

Ish-deputetja e Kuvendit të Kosovës, tash kryetare e OJQ-së “Lëvizja Evropiane në Kosovë”, Rada Trajkoviç, ka deklaruar se presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe...

Ndarja e Kosovës, zbulohet ”baza” ku Thaçi dhe Vuçiç zhvillojnë takimet...

Pavarësisht nga deklaratat të presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçit dhe Aleksandër Vuçiç, se takimet e tyre kanë qenë vetëm në raste publike...

Vuçiç: Macron e anuloi vizitën, Kosova nuk e heq taksën

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç gjatë një konference i ka dhënë dy lajme të këqija për Serbinë. Vuçiç ka thënë se vizita e presidentit të Francës...

Hahn pas takimit me Vuçiç: Të hiqet taksa ndaj Serbisë

Komisioneri i Bashkimit Evropian për Politika të Jashtme dhe Zgjerim Johannes Hahn pas takimit me presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç ka deklaruar që temë...

EDITORIAL

Presidenti shqiptar Ilir Meta në Tuz të Malit të ZI

Presidenti Meta vazhdon vizitën e suksesshme në Mal të Zit. Pasi u prit me nderime shtetrore nga...

FORUM

Malaj: Veliaj është çnjerëzor, po lë me pasoja psikologjike fëmijët

Ish-ministri i PS-së, Arben Malaj, ka kritikuar kryebashkiakun Erion Veliaj. Teksa e cilëson si “arrogant” dhe “çnjerëzor”,...

Andi Bushati: Rama ka kapur drejtësinë dhe shërbimin sekret

Analisti Andi Bushati i ftuar në rubrikën “opinion” në News 24 komentoi shkarkimin e drejtorëve të fundit...