E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Vrasjet

Etiketim: vrasjet

Vrasjet në Shkodër, Xhafaj: Opozita po bën sulm agresiv për të...

Ndërkohë që opozita zhvillonte në Shkodër një takim të jashtëzakonshëm, si mesazh kundër krimit në këtë qytet, ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, nuk i...

Seriali 20 vjeçar i vrasjeve: Nga masakra e Levanit, deri te...

Seriali i vrasjeve që tronditi Vlorën: Si nisën krimet që shkuan deri te ekzekutimi i komisar Cukut Thonë se nëse do të mësosh diçka për...

Krimi ndryshon kurs nga vrasjet e droga, tek vjedhja e pasurisë

Krimi ne vend duket se ka ndryshuar “kurs” duke kaluar nga vrasjet e droga tek vjedhja e pasurisë, vjedhja e banesave por edhe krimi...

Vrasja makabre e mirditorëve: U futën në dhe të gjallë nga...

Në kohën kur Shtabi i Përgjithshëm me 9 anëtarë kryesorë të tij, në mesin e të cilëve edhe disa luftëtarë të tjerë, ishin më...

Atentati në Fier/ Vrasjet që përndjekin shënjestrën që nga viti 1997

Policia e Fierit po heton pistën e hakmarrjes për të zbardhur atentatin me eksploziv të mbrëmjes së të shtunës ku mbeti i plagosur dhe...

Aleppo: Dështimi i bashkësisë ndërkombëtare

Gjendja në Aleppo është dramatike. Në intervistë për DW Conny, Lenneberg nga World Vision ngre akuza të rënda kundër OKB-së. Conny Lenneberg-ut i lexohet tronditja...

Braçe: Zoti Prokuror, e dëgjuat Berishën? Pranoi vrasjet e 21 janarit...

Nga Erjon Braçe Mbase eshte e pazakonte ti drejtohesh nje prokurori nga ketu, por duhet; une mendoj se duhet. Prokuror, nuk di nese ju keni mundur...

Vrasjet tragjike, Komiteti i Helsinkit: Gjykatat nuk zbatojnë ligjin

Komiteti Shqiptar i Helsinkit i sugjeron organeve të ndjekjes penale hetim të shpejtë, të gjithanshëm dhe objektiv duke evidentuar sidomos motivet dhe rrethanat e...

Grabitja që solli vrasjen e disa personave, nëna e Çiços: Si...

Afro dy vjet pas grabitjes së prindërve të Elton Çiços në Tepelenë, “Gazeta Shqiptare” zbardh detaje të reja në lidhje me ngjarjen e ndodhur...

Vrasjet në Shkodër – Arrestohet bashkëpunëtori i Parubit për armën dhe...

Policia e Shkodrës arreston një nga bashkëpunëtorët e autorit të dyshuar për masakrën në Shkodër. Në pranga ka rënë shtetasi Marçel  Shipijati.30-vjeçari u arrestua në...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...