E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Vrasje

Etiketim: vrasje

Intriga vrau ish-policin dhe bashkëjetuesin e tij

Një intrigë çoi në ekzekutimin e ish-policit Boran Bërçanës dhe bashkëjetueses e tij, Silvana Ndoci. Hetimet kanë zbuluar se përhapja e një thashethemi ka...

Greqi/Zbulohen vrasje të tjera të emigrantëve shqiptarë, 176 numri i viktimave

Gazetari Shpëtim Zinxhira, prej kohësh ka publikuar emra të emigrantëve shqiptarë që janë vrarë në shtetin grek ku ka patur edhe nga ato raste...

Dosja kriminale e Bledar Qemalajt, shokut të Shullazit

Bledar Qemalaj është një emër mjaft i njohur në botën e krimit. Ai njihet si shoku i Emiljano Shullazit dhe është dënuar për vrasje,...

5 rastet e bujshme të vrasjeve të shqiptarëve në Greqi

Vrasja e 35-vjeçarit Kostandin Kacifas në Bularat të Gjirokastrës, ka ngjallur tensione të reja mes Tiranës dhe Athinës. Por në Greqi kanë ndodhur dhjetra...

Standarti i dyfishtë i Greqisë, në 10 vjet u qëlluan nga...

Vrasja e shtetasit shqiptaro-grek, Konstandin Kafica është politizuar nga pala greke, e cila përmes një deklarate të Ministrisë së saj të Jashtme ka dënuar...

Fqinji: 13-vjeçarin e dërgova në spital pa ditur se kishte ndërruar...

Një nga fqinjët e 13-vjeçarit që humbi jetën sot në fshatin Baltëz të Fierit, tregon momentin se si dërgoi viktimën në spital pa e...

I penduari: I zhdukuri i Vlorës, u vra me çekiç në...

Zhdukja e Albano Xhaferit në Vlorë, vetëm një muaj pasi ishte kthyer nga Belgjika, ka sjellë përshtjellim të hetimit të kësaj dosje dhe prej...

Masakër në Mat, tre të vrarë dhe një i plagosur

Një masakër e vërtetë ajo që ka ndodhur sot në fshatin Shëlli në Macukull të Matit. Ka shkuar në tre numri i personave që...

Vrasja në Mat, kapet autori

Policia e Shtetit, bën me dije kapjen e autorit të dyshuar të ngjarjes në rëndë në Mat. Ai është Kujtim Koxha dhe u kap menjëherë...

Vrasja në Mat, të plagosurit nisen drejt Tiranës (VIDEO)

Dy prej të plagosurve të ngjarjes së rëndë në Mat, po transportohen drejt stadiumit të qytetit, për t’u sjellë më pas në Spitalin e...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...