E shtunë, Dhjetor 15, 2018
Ballina Etiketimet Vrasja

Etiketim: vrasja

Shqiptari vrau studenten greke? Ndryshon rrjedhja e hetimeve

Autoritetet greke vazhdojnë hetimet ndaj Aleksandër Lucës dhe shokut të tij Manolis Koukouras lidhur me ngjarjen e rëndë në ishullin Rodos, ku studentja 21-vjeçare...

Mediat greke: Vrasja e shqiptarit nga një anëtar i Agimit të...

Mediat greke shkruajnë sot se vrasja e 63-vjeçarit Petrit Zifle në Korfuz është kryer nga një anëtar i Agimit të Artë. Ngjarja ndodhi më 25...

Zbulohen motivet e vrasjes së 47 vjeçarit shqiptar në Berlin

Një 47 vjeçar me origjinë shqiptare mbeti i vrarë me armë zjarri mbrëmjen e së shtunës në Berlin, ndërsa autori, një 60 vjeçar, qëlloi më...

“Pse më sheh o…”/ Zbardhet dëshmia e Ajaks Boshnjakut: Si nisi...

Report Tv siguron dëshminë e Ajaks Boshnjakut, mik me Ervin Matën, i vetëdorëzuar në polici dy ditë më parë për vrasjen në ish-bllok mbrëmjen e...

“Burg pa afat” për Ervis Martinaj, zbërthehet celulari me 73 mijë...

Gjykata e Apelit ndryshon masën e sigurisë ndaj Ervis Martinajt. Nga burg me afat 30-ditor, masa është "burg pa afat". Vendimi është marrë me...

VIDEO/ Zyrtare nga Policia: Vritet biznesmeni në Shkodër, një i plagosur

Qyteti i Shkodrës është tronditur mesditën e sotme nga një krim i rëdnë. Dy persona janë qelluar  me armë zjarri në Shkodër. Ngjarja ka ndodhur në...

”Kam një parandjenjë të keqe”, darka e fundit e Edisonit

Viktimat e atentatit në Durrës, Edison Harizaj dhe Genci Çaçi para se të vriteshin, darkuan me disa shokë në një lokal në periferi të...

Vrasja e Devi Kasmit, ekzekutori grek nuk paraqitet në gjykatë: Më...

Ekzekutori grek i Devi Kasmit, Efththimious Efthimiou pretendon se është kërcënuar në paraburgim me jetë dhe se për këtë arsye nuk është paraqitur të mërkurën...

Vrasja e mikut të Shullazit, pamje nga vendi i krimit

Këto janë pamje nga vendi i vrasjes së Edison Harizajt, që njihet si miku i Emiljano Shullazit dhe plagosjes së rëndë të Genci Cacës,...

“Një person me Benz ngacmoi Elvanën…”, zbardhet dëshmia e pronarit të...

Ditën e djeshme është rikthyer edhe një herë në vëmendje vrasja në Bllok e 4 tetorit. Prokuroria po heton ende për të zbardhur çështjen...

EDITORIAL

Sot Kuvendi i PD. Basha, lideri i një partie në rritje dhe europiane

Këtë të shtunë PD-ja zhvillon Kuvendin e saj. Gjatë këtyre viteve selia demokrate ka kaluar nëpër shumë...

FORUM

Jemi vend me fat, Kryeministri ynë është më i miri dhe më i bukuri i krejtve!

Nga Agron Gjekmarkaj - Të marrtë e mira të marrtë more Kryeministri ynë qyfyrexhi! Ç’paske qenë! Del ti...

Vetëm për këtë fakt qytetarë bashkohuni me studentët. Revoltohuni!

Nga Dritan Kaba - Erdhi nga SHBA për t’i shërbyer qytetarëve të tij, bashkëkombasve me një rrogë qesharake,...