E hënë, Nentor 19, 2018
Ballina Etiketimet Votues

Etiketim: votues

Zgjedhjet në PD, voton edhe Lek Plepi

Lek Plepi nga Shkodra i cili është kthyer tashmë në një “fenomen” shqiptar, batutat e të cilit kanë tërhequr vëmendjen e qytetarëve, është anëtar...

Ka votuar mbi 40 herë, Peçi: Nuk kam pasur besim se…

Votuesit besnikë në zgjedhje mbeten të moshuarit dhe Shaqo Peçi është një nga ata që kurrë nuk ka munguar në zgjedhje. Ai rrëfen se ka votuar mbi...

Shqiptarët votuan, KQZ: Zyrtarisht mbyllet numërimi, ja si ndahen 140 mandatet

Shqiptarët votuan dhe përcaktuan fatin e tyre mbi qeverisjen e vendit për katër vitet e ardhshme. Procesi i numërimit ka përfunduar zyrtarisht në të...

Votueset femra, KQZ: Në Fier më e ulët, Berati rekord

Pas 13 orë pas procesit të votimit në të gjithë vendin, KQZ ka publikur përqindjen e votueseve femra. Referuar rezultatit të KQZ-së, vihet re që Qarku...

Gjeni online emrin tuaj në listat e votuesve

Shumë qytetarë nuk e kanë gjetur emrin në listat e votuesve që janë shpallur në afërsi të banesave të tyre. Për këtë gjë ata...

Shqiptarët që votojnë dy herë

Bardhyl Hasanpapaj është prishtinas nga Tropoja. Ka ardhur për studime në vitin 2000 dhe tashmë e ka kthyer në vendlindje. Tropojani është asistentpedagog në...

Reforma, PS: Nuk pranojmë votues që nuk dinë anglisht më 18...

Në kuadrin e fushatës elektorale për zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit dhe reformës elektorale Partia Socialiste aspiron që votuesit e saj të jenë dhe...

LSI, paralajmërim për PS: Votuesit tanë nuk i shkarkoni dot,...

Shkarkimi i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë ka shkaktuar pakënaqësi në rradhët e Lëvizjes Socialiste për Integrim, përfaqësuesit e së cilës...

Publikimi, kërkoni nëse emri juaj është në listën si votues për...

Me vendosjen e datës 18 qershor 2017 për zgjedhjet parlamentare, Ministria e Punëve të Brendshme dhe Gjendja Civile ka publikuar ekstraktin e parë të...

Ky është gjeniu i rrjeteve sociale që i dha fitoren Donald...

Përmbysja e rezultateve në zgjedhjet presidenciale në SHBA, ishte një surprizë e për disa të tjerë një shok i madh. Por duket se rusët...

EDITORIAL

Basha:15 oligarkë marrin 2,2 miliardë euro nga buxheti i shtetit dhe 150 milion euro çdo vit

Lulzim Basha sot ka qenë i prerë dhe më i drejtëpërdrejtë se çdo herë kohët e fundit....

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...