E hënë, Korrik 16, 2018
Ballina Etiketimet Vota

Etiketim: vota

LSI apel qeverisë: Tërhiq votën kundër SHBA në OKB, mania për...

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati është thirrur në interpelancë lidhur me votën në OKB për Jeruzalemin. Mbi këtë votë të Shqipërisë, që ka nxitur...

Berisha: Pse Rama e Bushati mashtruan për votën e Shqipërisë në...

Ish-kryeministri Sali Berisha në një status në Facebook ka treguar arsyet se pse sipas tij kreu i qeverisë Edi Rama dhe ministri i Jashtëm,...

Vota në OKB, PD rezolutë në Kuvend: Të rishikohet qëndrimi kundër...

Partia Demokratike i është drejtuar me një rezolutë kreut të kuvendit, Gramoz Ruçi, ku shpreh shqetësimin për mos konsultimin e ministrit të Jashtëm me...

Votimi i emigrantëve, Xhafaj: Të mbyllet Reforma Zgjedhore

Në Kryesinë e Kuvendit, po diskutohet në një tryezë për mënyrën si mund të bëhet realitet votimi i shqiptarëve jashtë. Në tryezë mungon opozita,...

Majko flet për votat e diasporës: Realitet më…

Pandeli Majko, Ministri i Shtetit për Diasporën, gjatë intervistës për gazetarin Lutfi Dervishi i ka dhënë përgjigje pyetjes se kur do të votojë diaspora....

Presidenca: Nuk ka pasur asnjë komunikim nga ministria e jashtme për...

Presidenca ka reaguar sot lidhur me disa lajme në media për çështjen e votës së Shqipërisë kundër SHBA në OKB. Në një sqarim zyrtar,...

Nis hakmarrja e SHBA, shkurtohen fondet për OKB

Shtetet e Bashkuara nisën të zbatojnë të paktën pjesërisht kërcënimin lëshuar përpara votimit në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së. Ambasadorja amerikane atje Nikki Haley njoftoi...

Shehi: Votë e gabuar e Ramës ndaj SHBA; aksioni opozitës: Bojkot...

Flet për "Koha Jonë", kreu i LZHK-së, Dashamir Shehi: Ambasadorët do të jenë të detyruar, të paktën për të kapur ca peshq Intervistoi: Redjon Shtylla "Një...

Vasili: Rama i voçkël, hedh viçkla Amerikës; Voton për 5 lekë

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së, Petrit Vasili, ka reaguar sërisht për votën e Shqipërisë në OKB, në rezolutën që dënon njohjen e Jeruzalemit....

Vota kundër SHBA, Manjani: Shkak i ”tradhtisë” është SPAKU, raporti me...

Vota e Shqipërisë kundër SHBA-së në OKB, shkaktoi një furtunë akuzash dhe lum komentesh mbi këtë qëndrim. Por pse Tirana zyrtari doli kundër Presidentit Trump?...

EDITORIAL

Ndryshime në Qeveri, ikën Majko dhe shumë ministra

-Zv/kryeministren Senida Mesi po e piketon si kandidate për kryetare bashkie në Shkodër, kurse Pandeli Majkon si...

FORUM

Lёvizja Gylen dhe mediet gjermane

Gylen ka njё imazh pozitiv nё Gjermani. Pёr kёtё punojnё edhe gazetarё, tё cilёt janё vetё simpatizantё...

The Guardian dhe The Journal: Festë në vendin që duket si parajsë (Shqipëri)

“Një i ardhur rishtaz në vendin e festivalit, Shqipëria po tërheq turistë të moshave të reja, për...