E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Voltana Ademi

Etiketim: Voltana Ademi

Kafja e Madhe e Shkodrës “fut në sherr” Ramën me Voltanën

Kryeministri Edi Rama, gjatë një vizite pune në Shkodër, nuk ka "harruar", të thumbojë Kryetaren e Bashkisë. Dihet që Voltana Ademi dhe kreu i qeverisë,...

Fushate sensibilizuese – Donald Lu në Shkodër, marshim kundër kancerit të...

Në qytetin e Shkodrës është zhvilluar një ecje simbolike në kuadër të fushatës sensibilizuese për zbulimin e hershëm të kancerit të gjirit. I pranishëm ka...

Kosovë-Kroaci / Veseli në Shkodër për ndeshjen, shkëmben dhurata me Ademin

Në Shkoder ka mbërritur për të ndjekur ndeshjen mes Kosovës dhe Kroacisë, por ndalesë në këtë qytet e shfrytëzoi për tu takuar edhe me...

Ndihma ekonomike, Ademi: Fondi social t’i vendoset në dorë bashkive

Kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ka kërkuar që ngritja e fondit social ti vihet në dispozicion bashkive. Në një konferencë për reformën...

Ademi: Qytetarët nuk trajtohen njësoj

Lidhja Demokratike e Gruas shënoi 25-vjetorin e krijimit më një aktivitet ku morën pjesë deputetë të PD, të partive aleate te koalicionit te djathte...

Kryebashkiakja e Shkodrës: Debati me Ramën, i rëndë

Kryetarja e bashkisë së Shkodër, Voltana Ademi ka mbajtur qëndrimin e saj në lidhje me deklaratat e kryeministrit Edi Rama, të cilat i ka...

Basha: Hurin do ta tregojnë shkodranët shumë shpejt

“Hurin do ta tregojnë shkodranët shumë shpejt, burracak”. Ky është komenti i kreut të PD-së Lulzim Basha pas komenteve që ka bërë ditën e...

Rama mesazh Voltana Ademit: Është si hu, as të vetët nuk...

Duket se debati i nisur në inagurimin e stadiumit, "Loro Borici" në Shkodër mes Kryeministrit Edi Rama dhe Kryebashkiakes, nuk ka fund. Duke qenë...

Rama “non grata” në Shkodër

Debati mes Kryebashkiakes Ademi dhe Kryeministrit Rama, duket se nuk është harruar nga Shkodranët. Zënka live në përurimin e stadiumit "Loro Boroci", kur kreu i...

Rama sherr me Ademin: S’ke prishur ndërtimet pa leje. Ja debati...

Inagurimi i stadiumit “Loro Boriçi” ka përplasur kryeministrin Edi Rama me kryebashkiaken e qytetit të Shkodrës Voltana Ademi. Rama i cili udhëtoi nga Tirana në...

EDITORIAL

Protesta e madhe e Opozitës para Kryeministrisë. Pritet përplasje si në Paris

-Sot do përballen dy frontet politike se cila palë mbledhë me shumë njerëz. Në qytetin bregdetar do...

FORUM

Shkatërrimi i kërpudhës, si simbol i artit që fsheh krimin

Nga Andi Bushati/ Reagimi i parë që Edi Rama bëri për protestën e opozitës në bulevard ishte keqardhja...

Andi Bushati: Shkatërrimi i kërpudhës, si simbol i artit që fsheh krimin

Nga Andi Bushati - Reagimi i parë që Edi Rama bëri për protestën e opozitës në bulevard ishte...