E shtunë, Shkurt 16, 2019
Ballina Etiketimet Voltana Ademi

Etiketim: Voltana Ademi

Skema e re e ndihmës ekonomike, Voltana Ademi e konteston

Ligji i ri i ndihmës ekonomike është kontestuar edhe nga kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi. Përmes një deklarate për median, Ademi, në cilësinë...

Kryebashkiakja e PD “përplaset” me Prefektin socialist për shkaqet e përmbytjeve...

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=E4DgViLNWUs] Kryebashkiakja dhe prefekti i Shkodrës u përplasën në qëndrime për shkakun e përmbytjes së rreth 300 hektarëve tokë në këtë qark. Për Voltana...

Voltana Ademi shkresë urgjente Ramës e Gjiknurit,çfarë iu kërkon

ryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, i ka dërguar një shkresë zyrtare kryeministrit Edi Rama, lidhur me planin e përgjithshëm vendor. Në shkresë, Ademi shkruan...

Voltana Ademi darkon me Vllazninë para ndeshjes me Kukësin, urimi i...

Që prej pasdites së djeshme, ekipi i Vllaznisë është i grumbulluar në “Gardenland Resort”, në prag të ndeshjes që do ta luajë sot, në...

FOTO/ Mjerimi në Postribë dhe një apel Ramës, nga Voltana Ademi

Ne Postribë, me familjet në veshtirësi ekstreme ekonomike, duke u munduar që ky fundvit të jetë sadopak ndryshe. Dhimbja është e madhe, në pamundësi për...

Rama batuta me Ademin: Ministri vjen, ti ikën

Rruga e re turistike e Velipojës ka bërë bashkë kryeministrin Edi Rama dhe kryetaren e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi. Gjatë inspektimit të rrugës,...

PS-PD bëhen bashkë për pastrimin e “portës” së veriut

Aksioni kombëtar “Të pastrojmë Shqipërinë” bëri bashkë zv/kryeministren Senida Mesi dhe kryetaren e bashkisë Shkodër Voltana Ademi. Në bashku me administratën publike dhe nxënësit e...

Pas ankesave, Rama: Ju e dini që e du fort Voltanën...

Marrëdhënia mes kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi me Kryeministrin Edi Rama, është e njohur nga të gjithë që nuk është shkon vaj, sidomos ajo...

FOTO/ “Telashe” për Voltana Ademin, kryebashkiakja ndalohet nga policia

Këtë të shtunë për kryebashkiaken demokrate të Shkodrës, Voltana Ademin, nuk ka qene nje dite e zakonshme pune. Kjo e fundit siç duket ka shkelur...

Mbledhja informale/Kryebashkiakja Ademi i uron Ramës mirëseardhjen: Urojmë ta ketë seriozisht

Kryetarja e bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, përshëndet mbledhjen informale të qeverisë në Velipojë. Përmes një postimi në facebook Ademi i sjell në vëmendje Ramës...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...