E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Voltana Ademi

Etiketim: Voltana Ademi

Akuza e fortë e Voltana Ademit: Përmbytjet u shkaktuan nga hapja...

Kryebashkiakja e Shkodrës Voltana Ademi lëshoi disa akuza në drejtim të qeverisë, duke ia adresuar fajin kësaj të fundit për përmbytjet e shkaktuara në...

Xhaçka-Ademit: S’kishit pastruar kanalet, prandaj u përmbyt fshati

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka bëri një pasqyrim të qartë të situatës së përmbytjes në Shkodër, pas akuzave të kryetares së bashkisë së Shkodrër...

Përmbytjet/ Rrezikohet jeta e njerëzve në Shkodër, Ademi-Prefektit: Shpall emergjencën

Ja rrëzoi në mbledhjen e Shtabit të Emergjencave Civile, por Voltana Ademi ja ka ripërsëritur me shkresë zyrtare kërkesen për gjendje të jashtëzakonshme në...

Përmbytjet Shkodër, Voltana Ademi: KESH të mbajë përgjegjësi

Kryetarja e bashkisë Shkodër Voltana Ademi ka qënë e pranishme ditën e sotme në zonat e prekura nga përmbytja. Ajo ka akuzuar KESH-in për pavërtetësi...

“Kush kërkon të cënojë Vllazninë nuk do ja arrijë!” Ademi dënon...

Presidentja e Klubit të Futbollit Vllaznia, njëherësh dhe kryetare e Bashkisë së Shkodrës Voltana Ademi, ka dënuar sulmin ndaj trajnerit Ernest Gjoka. Ademi tha se...

Skema e re e ndihmës ekonomike, Voltana Ademi e konteston

Ligji i ri i ndihmës ekonomike është kontestuar edhe nga kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi. Përmes një deklarate për median, Ademi, në cilësinë...

Kryebashkiakja e PD “përplaset” me Prefektin socialist për shkaqet e përmbytjeve...

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=E4DgViLNWUs] Kryebashkiakja dhe prefekti i Shkodrës u përplasën në qëndrime për shkakun e përmbytjes së rreth 300 hektarëve tokë në këtë qark. Për Voltana...

Voltana Ademi shkresë urgjente Ramës e Gjiknurit,çfarë iu kërkon

ryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, i ka dërguar një shkresë zyrtare kryeministrit Edi Rama, lidhur me planin e përgjithshëm vendor. Në shkresë, Ademi shkruan...

Voltana Ademi darkon me Vllazninë para ndeshjes me Kukësin, urimi i...

Që prej pasdites së djeshme, ekipi i Vllaznisë është i grumbulluar në “Gardenland Resort”, në prag të ndeshjes që do ta luajë sot, në...

FOTO/ Mjerimi në Postribë dhe një apel Ramës, nga Voltana Ademi

Ne Postribë, me familjet në veshtirësi ekstreme ekonomike, duke u munduar që ky fundvit të jetë sadopak ndryshe. Dhimbja është e madhe, në pamundësi për...

EDITORIAL

“Britaniku” Basha dhe ballkanasi Rama

Në Partinë Demokratike dhe opozitë ka kohë që flitet për një reagim të fortë ndaj qeverisë me...

FORUM

Rama ka shpresë të shkatërrojë reformën në drejtësi me zvarritje

Nga: Spartak Ngjela Ja kontradiktat e brendshme të gjendjes aktuale në Shqipëri. Koha po ecën drejt kthjellimit të vetëdijes së...

Darka plot “helm” e Thaçit dhe Haradinajt te shtëpia e Pacollit

Nga Berat Buzhala Të hënën që e kemi lënë prapa Presidenti Thaçi dhe Kryeministri Haradinaj, përmes intervistave televizive, në...