E mërkurë, Janar 16, 2019
Ballina Etiketimet Vokshi

Etiketim: Vokshi

Ligji për taksat/ Vokshi: Rama po ju fal miliarda euro oligarkëve...

Deputetja e Partisë Demokratike, Alaban Vokshi ka reaguar pas miratimit në fshehtësi të ligjit të miratuar një ditë më parë nga deputetët e mazhorancës,...

Trazirat në Kuvend, Albana Vokshi: Kryeministri tensionoi situatën

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi e ftuar në rubrikën “Opinion” në News 24 ka komentuar situatën e trazuar sot në Kuvend.  Vokshi bëri fajtor...

“Teatri”, Vokshi: PD, kundër çdo ligji që prek pronën publike

Përmes një deklarate për mediat nga ambientet e jashtme të Teatrit Kombëtar, deputetja e PD, Albana Vokshi tha se PD është kundër çdo ligji...

PD firmos peticionin “Mbro Teatrin”, Vokshi: Rama po i jep “Fushës”...

Dy deputetet e PD Albana Vokshi dhe Dhurata Çupi, kanë firmosur peticionin për kundërshtimin e shembjes së Teatrit Kombëtar. Deputetja Albana Vokshi tha se “janë...

Debate në Komisionin ku raporton ministrja Kumbaro, Vokshi: A do shembet...

Ndërtimi i Teatrit të ri Kombëtar ka ngjallur debate në mbledhjen e sotme të Komisionit parlamentar të Edukimit,...

Përplasja Berisha-Artan Hoxha në emision, debat në Komisionin e Medias. Replika...

Debati i fortë në emisionin “Studio e hapur” në “Neës24” mbrëmjen e së hënës mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe gazetarit Artan Hoxha, ka ngjallur...

Debati tek “Mediat”, Vokshi, Kumbaros: Jeni ministrja më e paaftë

Eshtë shoqëruar me debate të forta mbledhja e komiosnit të Medias ku ka qenë e ftuar për të raportuar Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro....

FOTO/ Deputetja e PD, Vokshi: Ministrja Nikolla ka lënë pa paga...

Deputetja demokrate Albana Vokshi ka denoncuar gjatë seancës së kuvendit mos marrjen e pagave për pedagogët në të gjthë vendin pasi sipas aj qeveria...

Vargjet e Ramës për Vokshin: Det, o det i gjerë plot...

Është shoqëruar me debate të shumta senca e sotme e Kuvendit midis përfaqësueve të opozitës dhe kryeministrit Edi Rama. Në debatin ku Rama po replikonte...

PD zgjedh drejtuesit në komisionet parlamentare, ja emrat suprizë

Partia Demokratike ka organizuar zgjedhje brenda partisë, duke zgjedhur deputetë të caktuar në funksione. Për sa i përket posteve në komisonet parlamentare, ndarja është kjo:...

EDITORIAL

Ligji i kadastrës, Luan Rama: Shpërdorim flagrant të procesit kushtetues

Zëvendëskryetari i LSI-së, Luan Rama ka deklaruar se miratimi i “Ligjit për Kadastrën” vjedhurazi është një nga...

FORUM

KADASTRA – Përtej fantazisë së Enver Hoxhës

Nga Sonila Bejtja / Kushdo që lexon këto ditë me vëmendje dhe pa qenë aspak jurist, dy dekretet...

Njohje e Kosovës, brenda kufijve të sotëm

Nga Harry BAJRAKTARI Illyria- New York Për Kosovën nuk është i pranueshëm asnjë opsion tjetër, përveç njohjes reciproke...