E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Vlores

Etiketim: vlores

Tentoi të ikte në Itali përmes Vlorës, arrestohet kosovari i kërkuar...

Një 32 vjeçar nga Kosova i shpallur në kërkim nga Interpoli, është arrestuar nga policia në Vlorë, pasi rezultonte në kërkim për pjesëmarrje në...

VIDEO/ Pa koment, pritja e studentëve të Vlorës për Kryeministrin

Kjo është pritja që i rezervuan studentët e Vlorës, kryeministrit Edi Rama, sot, në ditën e 16 të protestës së tyre.

Plazhet e ndotura të Vlorës. Ujërat e zeza dhe plehrat problematikat...

Kjo është pamja e plazhit të vjetër në Vlorë. Të jep idenë e një shkretëtire pavarësisht se sezoni ka nisur dhe arsyeja duket qartë,...

Rruga e Lumit të Vlorës – Gjiknuri: Brenda dy viteve do...

Brenda dy viteve rruga e Lumit të Vlorës do të jetë tërësisht e përfunduar. Kështu është shprehur ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri...

Tokat në bregdetin e Vlorës, parregullsi, nën hetim 7 përsona

Njesia Task Forcë në Policinë e Shtetit identifikon afro 100 hekarë tokë me probleme dokumentacioni në vijën bregdetare të Vlorës. Në hetim 7 persona, zyrtarë...

Nën hetim për protestën, deputetja e Vlorës: Jemi në anën e...

Deputetja demokrate e Vlorës Nada Meçorapaj është një nga deputetët e opozitës të proceduar për protestën e së enjtes në të gjithë vendin. Në një...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...