E shtunë, Qershor 23, 2018
Ballina Etiketimet Vlore

Etiketim: Vlore

AGJENDA – Qeveria mblidhet në Vlorë, takim dy ditor dhe llogaridhënie...

Qeveria shqiptare do të zhvillojë mbledhjen e radhës në Vlorë. Mësohet se takimi, i cili është parashikuar të zgjasë dy ditë është thirrur nga...

E rëndë në Vlorë, i riu vetëvritet me pistoletë

Një i ri është gjetur i pajetë nga familjarët në banesën e tij. Policia e Vlorës bën me dije se në fshatin Mesaplik, është vetëvrarë...

Vrasja e 29-vjeçarit, policia e Vlorës ndalon autorin e parë

Një ditë më parë Policia e Vlorës zbardhi vrasjen e Vasil Dervishaj, dhe identifikoi autorët e krimit të rëndë. Ndërsa sot, policia ka mundur...

Ekzekutimi i biznesmenit, palët u nisën për sulm ”Far-West”. Policia zbardh...

Ekzektimi i biznesmenit 29-vjeçar, Vasil Dervishaj, pronar njëkohësisht i bar-kafe "Gimoka" dhe elektroshtëpiakëve, ka ardhur për motive të dobëta. Policia e Vlorës ka arritur...

Vrasja e biznesmenit, policia zbardh ngjarjen. Identifikohen autorët

Policia ka dalë në një konferencë lidhur me vrasjen e biznesmenit 29-vjeçar mbrëmjen e së hënës në qytetin e Vlorës. Mësohet se policia ka...

Vrasja e biznesmenit, lidhje me “agjenten” Stela? Policia: Ngjarja drejt zbardhjes

Vlora sërisht u bë dëshmitare e një atentati mafioz. Vasil Dervishaj, një biznesmen kafeje u ekzekutua me armë zjarri mbrëmjen e vonë të së...

Deputetja e PD-së: Çdo skandal ministror lidhet me qytetin tim

Deputetja e PD-së në qarkun e Vlorës, Nada Meçorapaj ka ngritur disa pikëpyetje drejtuar qeverisë “Rama”, lidhur me integrimin e vendit drejt Bashkimit Europian,...

Vlorë, kapet një peshk i rrallë (VIDEO)

Një peshk i rrallë është kapur nga peshkatarët në Vlorë. Lloji i peshkut Ruveto, ose siç njihet ndryshe peshku "Gjalp" jeton në thellësi deri...

Manastirliu në Vlorë: Mamografi e re, 600 mijë euro investime

Spitali Rajonal i Vlorës është pajisur me aparatura të teknologjisë së lartë, duke ofruar një standart të ri të shërbimit për pacientët. Ministrja e...

Pamjet e arratisjes spektakolare nga Gjykata e Vlorës (VIDEO)

Një rast i paprecedentë ka ndodhur në Vlorë. Një i paraburgosur është arratisur nga Gjykata e Vlorës, në prani të forcave policore dhe trupës...

EDITORIAL

Refugjatët, turistët anulojnë pushimet  verore në Shqipëri

Ideja e ngritjes së kampeve të refugjatëve nga Siria dhe Afrika e Veriut në Shqipëri ka dhënë...

FORUM

Kim Mehmeti: Shqipëria mbijeton me paratë e drogës

Nga Kim Mehmeti - Shqipëria ka filluar t’i ngjajë një plantashi të kanabisit, që mbijeton nga paratë e...

Kontratat paramartesore në Shqipëri, biznes dhe me tradhëtinë

“Derisa vdekja të na ndajë”. Ky është betimi tradicional para lidhjes së një martese, ku çifti i...