E mërkurë, Shtator 26, 2018
Ballina Etiketimet Vllaznia

Etiketim: vllaznia

Vllaznia debuton me fitore në Kategorinë e Parë, mund Korabin (VIDEO)

Vllaznia e ka nisur me një fitore 2-1 ndaj Korabit aventurën në Kategorinë e parë. Skuadra e trajnerit Hasan Lika vuajti jo pak në...

Vllaznia mëson kundërshtarin në Champions, ja kë përzgjodhi Allegri

Vllaznia ka mësuar pak minuta më parë kundërshtarin në UEFA Youth League. Ekipi shkodran do të ndeshet me skuadrën e Astanës. Një takim mjaft...

Gjoka: Jam i lodhur, ne trajnerët jemi në dorë të presidentëve

Ish-trajneri i Vllaznisë, Shpëtim Gjoka i ftuar në “Ora News” ka folur për aktualitetin e futbollit shqiptar, por mbi të gjitha edhe për të...

Njoftimi i pazakontë, Vllaznia kërkon trajner nga “Facebook-u”

Vllaznia ka nxjerrë në faqen e saj një njoftim aspak të zakontë. Klubi kërkon drejtor sportiv dhe trajner, vende që janë vakande, dhe kërkon të...

E bujshme/ Mesfushori i Vllaznisë transferohet në La Liga

Erald Çinari nuk do të jetë më lojtari i Vllaznisë në sezonin e ardhshëm. Ai do të bëjë një hap të madh në karrierë,...

Lajmi i fundit, Bashkia e Shkodrës nxjerr në shitje Vllazninë

Bashkia e Shkodrës ka nxjerrë në shitje klubin e futbollit të Vllaznisë. Vlera minimale për shitjen e klubit legjendar është përcaktuar në 507 milionë...

Gazetarët e pyesin për rënien e Vllaznisë, Voltana Ademi i habit...

Gjatë një aktiviteti për festën e 1 qershorit, kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, u pyet nga disa gazetarë në lidhje me mungesën...

Te Vllaznia marrin masat për rënien, administratori Gjyrezi dënon futbollistët

Pas hidhërimit të thellë që shkaktoi në Shkodër rënia e Vllaznisë nga Superligë tani ka ardhur koha për të marraë masat. Përgjegjësia e madhe...

INTERVISTA/ Smajli: Gati të vesh sërish këpucët për të ndihmuar Vllazninë

Intervistoi: Rozalb Lika Vllaznia po kalon një ndër momentet më të vështira të historisë së saj. Klubi kuqeblu do të festojë 100 vjetorin e krijimit...

Klubi i Vllaznisë reagon pas rënies nga Kategoria: Ndjesë tifozëve shkodranë,...

Klubi i Vllaznisë ka dalë sot me një deklaratë për shtyp pas rënies në Kategorinë e Parë. Klubi shkodran i ka kërkuar falje të...

EDITORIAL

Kitaroviç ia “plas” Thaçit në sy: Kufijtë e Ballkanit janë gdhendur në gur

Kundër idesë së presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, për shkëmbimin e territoreve, apo siç po e quan...

FORUM

“Fondacionet Ivanaj” promovojnë librin “Ministri i Hekurt-Mirash Ivanaj”

Fondacionet Ivanaj në bashkëpunim me shtëpinë botuese “Jozef" dhe “Radi&radi.com” organizuan sot në Tiranë një konferencë jubilare...

Koment: Historike dhe delikate – Marrëveshja mes Kinës e Vatikanit

Marrëveshja provizore mes Kinës dhe Vatikanit hap rrugën për një dialog të mëtejshëm. Një sipërmarrje e guximshme...