E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Vjose

Etiketim: vjose

1 ton drogë në grykderdhjen e Vjosës, ja çfarë thotë policia

Pas zbulimit të një sasie të madhe droge në grukëderdhjen e Vjosës, policia shqiptare ka dhënë detaje të këtij operacioni. Policia e Shtetit në bashkëpunim...

HEC-et në Vjosë, KE: Shqipëria të heqë dorë, të nxisë energjinë...

Komisioni Europian ka ngritur si shqetësim ndërtimin e Hidrocentraleve mbi lumin Vjosë. Ndërtimi i Hidrocentraleve në lumin Vjosë ka impakte ekologjike. Komisioni Europian konstaton se...

Hidhet nga ura, zhduket në Vjosë gruaja 59-vjeçare. Emri

Një grua 59- vjeçare zhduket në lumin Vjosë, në Fier. Ngjarja ka ndodhur sot, kur gruaja nga fshati Ferras, e identifikuar si Shaqe Nexhipi, nënë...

HEC Kalivaç drejt gjykatës – Mjedisorët në protestë kundër digave në...

Kontrata për ndërtimin e hidrocentralit të Kalivaçit është një hap larg gjykatës. Aktivistët e shoqërisë civile dhe banorët e luginës së Vjosës kanë gati...

Vlorë, kapet një peshk i rrallë (VIDEO)

Një peshk i rrallë është kapur nga peshkatarët në Vlorë. Lloji i peshkut Ruveto, ose siç njihet ndryshe peshku "Gjalp" jeton në thellësi deri...

Kokëdhima: Qeveri mafiozësh. Edhe armiqtë e Shqipërisë nuk do silleshin kështu,...

Koço Kokëdhima ka reaguar ashpër për projektin e ndërtimit të hidrocentraleve në zonën e kanioneve të Osumit në Skrapar. Në një reagim për mediat...

Vjosa shton prurjet, rëndohet situata në Fier

Situata është rënduar se tepërmi në fshatrat e Fierit si pasojë e daljes nga shtrati të lumit Vjosë. Qindra hektarë tokë dhe dhjetra shtëpi...

Studimi – Ekspertët kundër ndërtimit të HEC-it mbi Vjosë

Një grup studiuesish shqiptarë e të huaj pasi kanë kryer studime në zonën e Vjosës ku është parashikuar ndërtimi i hidrocentralit të Kutës, kanë...

26 vjeçari mbytet në lumin Vjosë

Një i ri është mbytur sot në ujërat e lumit Vjosë. Sipas burimeve paraprake bëhet me dije se 26 vjeçari Lorenc F., kishte shkuar për...

Vlorë/Kapet tjetër gomone për transportin e drogës

Një tjetër gomone është kapur mbrëmjen e së shtunës, 4 shkurt në Vlorë. Sipas policisë gomonia e cila dyshohet se do të transportonte drogë...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...

Lubonja: Policia e papërgatitur për protestuesit

Analisti Fatos Lubonja i ftuar në rubrikën “Opinion’ në News 24 ka komentuar protestën e ditës...