Ballina Etiketimet Vjedhje

Etiketim: vjedhje

Ngjela: Kur VOA flet 1 herë është rast, nëse flet 2...

Avokati i njohur, Spartak Ngjela i ftuar në "360 Gradë' në Ora News, thotë se tashmë bëhet fjalë për raport. Ngjela mori shkas nga publikimi...

Arrestohet në Tiranë i kërkuari për vjedhje me armë në Tepelenë

Një 30 vjeçar i shpallur në kërkim që në vitin 2015 në Tepelenë, është arrestuar nga policia në fshatin të Yrshek në Tiranë. Shtetasi...

Zbulohet lista e plotë/ Armë moderne amerikane, ja çfarë u vodh...

Zbulohen disa të dhëna nga dosja hetimore për vjedhjen e armëve në bazën e Pashalimanit. Sipas Report TV, mes armatimit të vjedhur është edhe...

Francë/ 26 shqiptarë dalin në gjyq, akuzohen për 200 vjedhje

Gjatë ditës së sotme kanë dalë përpara organeve të drejtësisë franceze 26 shqiptarë, të cilët akuzohen për 200 vjedhje në Auvergne Rhone-Alpes, por edhe...

Bushati: Sot kemi provën se ku do të shkojnë paratë e...

Në emisionin “Të Paekspozuarit”, u transmetua një investigim tronditës, që tregonte se kompania Dunwell Haberman (kompania mëmë e DH Albania) që ka fituar tenderin...

Namin me vjedhje lokalesh, kapen 2 “skifterë” në Durrës

Shkatërrohet një grup hajdutësh lokalesh e dyqanesh në qytetin e Durrësit, ndërsa në pranga kanë dy persona si dhe janë shpallur në kërkim dy...

“Four”, zbardhen një seri vjedhjesh

Policia ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “FOUR” duke vënë në pranga një person, ndërsa ka shpallur në kërkim një tjetër, të cilët...

Drogë dhe vjedhje brenda lokaleve të natës, arrestohen 5 persona në...

5 persona kanë rënë në prangat e policisë së Fierit për një sërë veprash penale nga vjedhje në shpërndaje të lëndëve narkotike. Siç raporton...

Vjedhja me armë në Bulqizë, në pranga 23-vjeçari. Zbardhet skema

Policia e Buqlizës ka ndaluar dhe arrestuar 23-vjeçarin nga Bulqiza, Florenc Xhelekun, i dyshuari kryesor për ngjarjen e ndodhur më datë 22 shtator, për...

Në pranga “skifterët”, vodhën 24 apartamente

Policia italiane ka shkatërruar një bandë hajdutësh shqiptarë prej katër personash, të cilët akuzohen për vjedhjen e dhjetra apartamenteve. Në pranga kanë përfunduar shtetasit...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...