E mërkurë, Nentor 14, 2018
Ballina Etiketimet Vizita

Etiketim: vizita

Presidenti Meta: Arbëreshët janë krenaria e kombit tonë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta po vijon vizitën zyrtare në Kalabri (Itali), në kuadër të Vitit Mbarëkombëtar të Gjergj Kastriot, Skënderbeut. Në një shënim në...

Neymar, vizitë surprizë në stërvitjen e Barcelonës

Neymar Junior ka vizituar paraditen e sotme shokët e tij te Barcelona gjatë seancës stërvitore në Sant Joan Despi. Ylli brazilian së bashku me...

Komisioneri i BE, Avramopoulos viziton sot Tiranën

Dimitris Avramopoulos, Komisioneri për çështjet e brendshme, migracionin dhe shtetësinë në Bashkimin Europian do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Tiranë ditën e diel...

Ku është zhdukur Kryeministri?

Që nga e hëna e javës së kaluar kryeministri Edi Rama është zhdukur nga aktivitetet publike. Nuk ka asnjë takim qeveritar dhe asnjë axhendë...

Tritan Shehu: Të forcojmë marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë

Deputeti demokrat Tritan Shehu konfirmoi në Athinë dëshirën dhe vullnetin e Partisë Demokratike për forcimin e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Greqisë. Këtë qëndrim Shehu e...

Presidenti Meta, vizitë zyrtare në Maqedoni

Presidenti i Republikës, Ilir Meta nis sot një vizitë zyrtare dyditore në Republikën e Maqedonisë. Zyra për shtyp e Presidentit bën me dije se gjatë...

Aventura turistike e Presidentit/ Meta 4 orë në këmbë nga Thethi...

https://www.facebook.com/1477517792294489/videos/1549423111770623/ Ilir Meta pasionant për bukuritë shqiptare. Ai ka vendosur të promovojë bukuritë e Alpeve Shqiptare, Luginën e Valbonës dhe Thethin. Ilir Metës i janë dashur...

Presidenti Meta vizitë zyrtare në Gjermani

Presidenti i Republikës, Meta nis sot një vizitë zyrtare në Republikën Federale të Gjermanisë. Zyra për shtyp e Presidencës njofton se vizita vjen në kuadër...

Meta me kongresmenët e SHBA: Shqipëria, mirënjohëse për ndihmën amerikane

Meta nënvizoi se pavarësisht sfidave dhe problemeve në vend, Shqipëria është e përkushtuar ndaj axhendës së saj euro-atlantike dhe populli shqiptar ndjehet mirënjohës për...

Ministrja Ekonomi: Të promovojmë turizmin

Ministrja Ekonomi, vizitë në Pyllin e Fazanëve Maliq dhe Fermën Morava Korçë Ministrja e Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes, znj. Milva Ekonomi zhvilloi sot...

EDITORIAL

Arresti për ish-kryeministrin maqedonas sinjal edhe për Shqipërinë

Ish-kryeministri autoritar dhe arrogant maqedonas, Nikoll Gruesvki tashmë jo vetëm që kërkohet të arrestohet nga gjykata penale...

FORUM

Blendi Fevziu: Mid’hat Frashëri i fali Shqipërisë gjithçka kishte

Nga Blendi Fevziu -Më 4 mars 1929, 89 vjet më parë, një burrë i veshur shik, me...

“Shpellarët” kundër barbarëve

Nga Oerd Bylykbashi Prishja e shtëpive të banorëve të Unazës së Madhe është antikushtetuese, jo thjesht e paligjshme...