Ballina Etiketimet Vizat

Etiketim: Vizat

Shtatë vjet premtime për vizat, kosovarët ende të izoluar

Edhe këtë vit i është shuar shpresa kosovarëve për lëvizje të lirë në zonën Schengen, kjo pasi kriteri i fundit për liberalizim – ratifikimi...

Kushtet e reja të BE. Sa rrezikohet lëvizja pa viza për...

Këshilli i Ministrave të BE-së dhe Parlamenti Europian kanë miratuar dje marrëveshjen e re për rregulloren e mekanizmit të pezullimit të heqjes së vizave. Pas...

Bushati: Shqipëria mbështet integritetin territorial të Ukrainës

Pavlo Klimkin po zhvillon sot një vizitë zyrtare në Shqipëri, ndërsa mes Shqipërisë dhe Ukrainës është nënshkruar edhe marrëveshja për heqjen e vizave për...

Kosovë, kritika BE-së për vizat

Në Kosovë, autoritetet u bënë thirrje zyrtarëve evropianë që ta trajtojnë Kosovën njësoj sikurse edhe vendet e tjera, kur bëhet fjalë për procesin e...

EDITORIAL

Zhvlerësimi i euros, eksportet humbën 105 mln euro në 2018. Paraja kriminale e qeverisë

Prej shumë muajve eurove po pëson pikiatë të fortë, çka vjen nga futja e eurove prej rrjeteve...

FORUM

Roland Qafoku: Sfidat e qeverisë së re të Edi Ramës

Nga Roland Qafoku Vera e re në fuçinë e vjetër Për shumicën janë jo vetëm fytyra të reja për...

Studentët

Nga Niko Peleshi - Këto ditë Instituti ASPEN në SHBA publikoi raportin e një pune 20 vjeçare mbi...