E dielë, Nentor 18, 2018
Ballina Etiketimet Vizat

Etiketim: Vizat

Çfarë po mban peng liberalizimin e vizave për Kosovën?

Krimi i organizuar, por edhe korrupsioni, vazhdojnë ta pengojnë zhvillimin e Kosovës, vlerësojnë deputetët e Kuvendit të Kosovës dhe njohës të çështjeve të sigurisë....

Nxitja e turizmit, qeveria heq vizat për kinezët

Përmes një vendimi të miratuar në Këshillin e Ministrave, qeveria shqiptare njoftoi heqjen e vizave për shtetasit kinezë për periudhën 1 prill deri në...

Rikthimi i vizave, zëdhënësja e KE: Shqiptarët nën monitorim…

Bashkimi Europian, është në një konflikt mes vendeve të bllokut, sa i takon lëvizjes së lirë. Për Shqipëri, Hollanda dhe Franca, duket se kanë...

Krimi shqiptar fryrje mediatike, ish-ambasadori: Rikthimi i vizave…

Për ish-ambasadorin e OSBE-së në Shqipëri, Robert Bosch, i cili sapo ka mbaruar mandatin e ambasadorit të Holandës në Kosovë, vëmendja që ka marrë...

Rikthimi i vizave për shqiptarët, Berisha: Edhe Rama i dyshuar nga...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me raportin e qeverisë holandeze për rikthimin e vizave për shqiptarëve.   Me anë të një mesazhi në faqen e...

Zbardhen arsyet pse Holanda kërkon rikthimin e vizave për Shqipërinë. Raporti...

Policia dhe prokuroria holandeze këshillon rikthimin e vizave për qytetarët shqiptarë. Shtimi i bandave kriminale shqiptare mbetet kërcënim për shoqërinë holandeze, sipas këtij raporti. Elementet...

Vizat, Ambasada holandeze: Policia raport konfidencial

Rritja e krimit të organizuar nga persona me origjinë shqiptare në Holandë, për të cilën shprehet shqetësimi i rikthimit të regjimit të vizave për...

Petrit Vasili: Po hiqen vizat, kryeministër ku je?

Petrit Vasili, greu i grupit parlamentar të LSI-së, ka reaguar për vendimin e Hollandës për të vënë në diskutim lëvizjen e lirë të vendit...

FOTO/ Holanda e bën kërkesën zyrtare: Shqipërisë ti kthehen vizat. Ja...

Policia dhe Prokuroria Holandeze kanë hartuar një raport ku kërkojnë rikthimin e detyrimit të vizave për shtetasit shqiptarë në hapësirën Schengen. Autoritetet holandeze kërkojnë rivendosjen...

Shtatë vjet premtime për vizat, kosovarët ende të izoluar

Edhe këtë vit i është shuar shpresa kosovarëve për lëvizje të lirë në zonën Schengen, kjo pasi kriteri i fundit për liberalizim – ratifikimi...

EDITORIAL

Pikëpyetjet e ministrit Damian Gjiknuri për anullimin e koncensionit të naftës në detin Jon

Një lajm i dytë nga fjala e ministrit të Energjisë dhe Infrastrukturës ka të bëjë me anulimin...

FORUM

“Perëndia na ruajt”…

Nga Gazmend Kapllani - Ne Shqiperi po perhapet lajmi i intervistes se ish-Ministrit te Jashtem grek Nikos Kotzias...

17 nëntori i Tiranës antifashiste

Nga Luan Rama, nënkryetar i LSI-së Tirana antifashiste sot kremton ditën e çlirimit prej pushtuesve nazifashistë. Tirana antifashiste...