E premte, Shtator 21, 2018
Ballina Etiketimet Vizat

Etiketim: Vizat

Rikthimi i vizave, zëdhënësja e KE: Shqiptarët nën monitorim…

Bashkimi Europian, është në një konflikt mes vendeve të bllokut, sa i takon lëvizjes së lirë. Për Shqipëri, Hollanda dhe Franca, duket se kanë...

Krimi shqiptar fryrje mediatike, ish-ambasadori: Rikthimi i vizave…

Për ish-ambasadorin e OSBE-së në Shqipëri, Robert Bosch, i cili sapo ka mbaruar mandatin e ambasadorit të Holandës në Kosovë, vëmendja që ka marrë...

Rikthimi i vizave për shqiptarët, Berisha: Edhe Rama i dyshuar nga...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar lidhur me raportin e qeverisë holandeze për rikthimin e vizave për shqiptarëve.   Me anë të një mesazhi në faqen e...

Zbardhen arsyet pse Holanda kërkon rikthimin e vizave për Shqipërinë. Raporti...

Policia dhe prokuroria holandeze këshillon rikthimin e vizave për qytetarët shqiptarë. Shtimi i bandave kriminale shqiptare mbetet kërcënim për shoqërinë holandeze, sipas këtij raporti. Elementet...

Vizat, Ambasada holandeze: Policia raport konfidencial

Rritja e krimit të organizuar nga persona me origjinë shqiptare në Holandë, për të cilën shprehet shqetësimi i rikthimit të regjimit të vizave për...

Petrit Vasili: Po hiqen vizat, kryeministër ku je?

Petrit Vasili, greu i grupit parlamentar të LSI-së, ka reaguar për vendimin e Hollandës për të vënë në diskutim lëvizjen e lirë të vendit...

FOTO/ Holanda e bën kërkesën zyrtare: Shqipërisë ti kthehen vizat. Ja...

Policia dhe Prokuroria Holandeze kanë hartuar një raport ku kërkojnë rikthimin e detyrimit të vizave për shtetasit shqiptarë në hapësirën Schengen. Autoritetet holandeze kërkojnë rivendosjen...

Shtatë vjet premtime për vizat, kosovarët ende të izoluar

Edhe këtë vit i është shuar shpresa kosovarëve për lëvizje të lirë në zonën Schengen, kjo pasi kriteri i fundit për liberalizim – ratifikimi...

Kushtet e reja të BE. Sa rrezikohet lëvizja pa viza për...

Këshilli i Ministrave të BE-së dhe Parlamenti Europian kanë miratuar dje marrëveshjen e re për rregulloren e mekanizmit të pezullimit të heqjes së vizave. Pas...

Bushati: Shqipëria mbështet integritetin territorial të Ukrainës

Pavlo Klimkin po zhvillon sot një vizitë zyrtare në Shqipëri, ndërsa mes Shqipërisë dhe Ukrainës është nënshkruar edhe marrëveshja për heqjen e vizave për...

EDITORIAL

Kryeministri Rama shemb Teatrin në Tiranë, kurse opozita ikën në Vlorë

Partia Socialiste vulosi dje me ligj, për herë të dytë, shembjen e Teatrit Kombëtar. Me 75 vota...

FORUM

PS dhe Kushtetuta e Rilindjes

Nga: Ylli Manjani Metmorfozë.. ————— Partia Socialiste e ka patur të shenjtë Kushtetutën dhe ligjin! Sa herë juristët ngrinin zërin për...

Arkitekti i Ramës dhe arkitekti i Hitlerit

Nga Aurel Plasari/ Po “arkitektë oborri” nuk paska? Ashtu si ka pasur dhe ka “poetë oborri”, “piktorë oborri”...