E premte, Nentor 16, 2018
Ballina Etiketimet Vizat

Etiketim: Vizat

Raportuesi për Kosovën në PE: Kur shpresoj të hiqen vizat

Igor Sholtes, raportues për Kosovën në Parlamentin Evropian, gjatë një interviste për gazetën “Zëri” ka pranuar se te disa shtete anëtare të BE-së kanë...

Grupi i BE-së për vizat, sot në Kosovë. Ja çfarë do...

Grupi Punues për Vizat i Këshillit të Bashkimit Evropian të martën dhe të mërkurën do të qëndrojë në Kosovë për të parë nga afër...

KE i kërkon Parlamentit Evropian t’i heqë vizat Kosovës

Pasi çështja e liberalizimit të vizave të Kosovës ka kaluar në Komitetin për Liritë Civile, Drejtësi dhe Çështje të Brendshme (LIBE), tashmë është hapur...

Në fundgusht nisin hapat vendimmarrës për vizat

Në fund të këtij muaji pritet të vazhdojë rrugëtimi i procesit të liberalizimit të vizave. Trajtimi i çështjes së vizave në mbledhjen e Komisionit për...

Skandali me vizat/ Kukësit i bashkohet edhe Reginaldo, sot luhet Torpedo...

Pas shumë problemeve dhe qëndrimit për dy ditë në aeroporte më në fund Kukësit i është bashkuar edhe sulmuesi kryesor Reginaldo. Futbollisti nga Mozambiku bënte...

Ankesa për vizat e lojtarëve, reagon klubi gjeorgjian: Fajin e ka...

Pas ankesës së Kukësit se Gjeorgjia nuk i ka dhënë viza disa lojtarëve të tyre për ndeshjen e “Europa League” kundër Torpedos, ka reaguar...

Lunacek: Lajm i mirë për Kosovën! Në vjeshtë PE-ja do të...

Ish-nënkryetarja e Parlamentit Evropian, Ulrike Lunacek, ka thënë se është shumë e gëzuar me lajmin se Kosova ka marrë rekomandimin pozitiv për heqjen e...

“Vizat”, Pacolli: Rekomandimi pozitiv është një moment historik

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behxhet Pacolli ka mirëpritur rekomandimin pozitiv për liberalizimin e vizave për qytetarët e Republikës së Kosovës, që...

Kosova drejt heqjes së vizave, por çfarë duhet të dinë kosovarët...

Zyrtarisht sot Kosova mori dritën e gjelbër përmes rekomandimit pozitiv për heqjen e vizave nga Komisioni Evropian. Por çfarë duhet të dinë qytetarët e Kosovës...

Vizat false drejt SHBA, mbeten në qeli 14 të ndaluar

Gjykata për Krimet e Rënda caktoi masën e sigurisë “arrest në burg” për 13 nga 17 të arrestuarit nga operacioni policor i koduar “272”. Ata...

EDITORIAL

Policia e Shtetit pranon se Gruevski kaloi nga kufiri shqiptar për në Mal të Zi

Departamenti i Kufirit dhe Migracionit në Policinë e Shtetit ka reaguar sot lidhur kalimin në territorin shqiptar...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...