E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Viza

Etiketim: viza

Petrit Vasili: Diplomacia koreano-veriore e kryeministrit

Çështja e vizave me Holandën po merr një rrugë të çuditshme, Në një anë shtypi holandez që deklaron se ka një kërkesë për kthimin...

Rikthimi i vizave, ish-Ministri Malaj tregon çfarë ndodh me shqiptarët

Ish-ministri i Financave, Arben Malaj ka reaguar rreth lajmit se Holanda ka kërkuar rikthimin e vizave për shqiptarët. Malaj shkruan se nëse lajmi është...

‘Rikthimi i vizave për shqiptarët’, Nishani: Alarm për të gjithë!

Përmes një statusi të gjatë në rrjetin social “Facebook” ish presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka komentuar propozimin e Holandës për rikthimin e vizave...

Frika e azilkërkuesve, 55 shqiptarë bllokohen në kufirin shqiptar

Vijojnë të jenë të forta masat e sigurisë në kuadër të parandalimit të shqiptarëve të cilët pasi udhëtojnë në një nga vendet e BE-së...

Çako: Mos kërkoni azil në vendet e BE, mundësitë janë zero

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Haki Çako i shoqëruar nga Drejtoresha e Departamentit për Kufirin dhe Migracionin Aida Hajnaj, inspektuan...

Katari heq vizat për 80 vende të botës

Katari ka njoftuar për programin e ri të vizave në këtë vend, i cili do të lejojë qytetarët nga 80 vende të botës të...

Lëvizja e lirë në rrezik; BE miraton kontrolle të ashpra kufitare...

Shtetet anëtare në Bashkimin Europian, prej kohësh kanë shqyrtuar planin për të votuar ri-futjen e kontrolleve kufitare. Zona e Shengen brenda BE-së është një...

Bushati në Francë, deputeti i PD plas “bombën”: Francezët rikthejnë…

Vizita e Ministrit të Jashtëm, Ditmir Bushati në Francë, në selinë blu po shihet skepticizëm. Përmes një statusi në rrjetin social facebook, deputeti i...

Ambasada tregon rregullat e reja për vizat dhe bashkimet familjare

Ambasada Amerikane ka publikuar ndryshimet që janë bërë për dhënien e vizave turistike dhe aplikimet për bashkime familjare. Përmes një pyetësori, Ambasada ka kërkuar...

Lotaria Amerikane/ Sot dalin njoftimet, ja si të kontrolloni

Nëse jeni në pritje të një përgjigje nëse jeni perzgjedhur fitues nga Lotaria Amerikane sot jini gjithë sy e veshë. Ambasada Amerikane njofton se...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...