E dielë, Shkurt 17, 2019
Ballina Etiketimet Viza

Etiketim: viza

”Numrin e këpucës mos ma luaj”, përgjimet që çuan pas hekurave...

Zbardhen përgjimet që çuan pas hekurave 16 persona në operacionin e koduar “272”, operacion që goditi grupin kriminal të trafikimit të emigrantëve ilegalë drejt...

Turqit pa viza në Europë

Prej shumë vitesh, Turqia përpiqet të hyjë në Bashkimin Evropian si një vend anëtar me të drejta të plota, por kërkesat e saj të...

Ambasada e SHBA: Kujdes me ‘vizat’ e rreme

Ambasada amerikane ka bërë një njoftim të rëndësishëm për disa njoftime që qytetarat i marrin nepërmjet postës elektronike. Jo rrallë herë ndodh që në postën...

Ramush Haradinaj anulon vizitën në SHBA

Shfuqëzimi i ligjit për Gjykatën Speciale duket se ka tensionuar edhe marrëdhëniet e kryeministrit Ramush Haradinaj dhe aleatit më të Kosovës SHBA. Kreut të qeverisë së...

Vizat/ Presidenti Meta: Shqipëria nën monitorim të përditshëm nga BE e...

Kreu i Shtetit Shqiptar Ilir Meta zhvilloi një takim me ambasadorët e Shqipërisë jashtë vendit, një takim i përvitshëm. Ndryshe nga kryeministri Rama, i...

Rikthimi i vizave? Policia holandeze zbarkon në Tiranë

Rikthimi i vizave me Hollandën, mbetet ende një temë e zjarrtë në politikë, e kjo kur prej ditësh zyrtarë të lartë të Rotterdamit dhe...

Holanda kthen vizat për shqiptarët? Ministria sqaron se…

Kriminaliteti shqiptar i rritur pas ngjarjeve të rënda, është në vëmendje të autoriteteve, sa Holanda dhe Franca, dhanë sinjale se do të rikthenin vizat...

Marrin fund diskutimet? Ja ç’do të ndodhë me vizat e shqiptarëve

Lajmi se Holanda kërkoi vendosjen e vizave për shtetasit shqiptarë, hapi një debat mbi rikthimin e lëvizjes me vizë në zonën Schengen. Pas Holandës,...

Kokëdhima: Rama të lërë mbledhjet e kabinetit të tutkunëve!

Partia ZGJIDHJA akuzoi kryeministrin Rama si përgjegjësin kryesor të largimit të shqiptarëve drejt vendeve të Europës Perëndimore. Duke iu referuar raportit të Ministrisë së...

“Kthimi i vizave”, Rama: Asnjë problem me Holandën, kriminelët nuk kanë...

Kryeministri Edi Rama ka folur në një konferencë për shtyp pas takimit formal të zhvilluar në qytetin e Durrësit me kryeministrat e Ballkanit Perëndimor....

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...