E mërkurë, Nentor 21, 2018
Ballina Etiketimet Viza

Etiketim: viza

Ja shteti që pritet të heqë vizat për shqiptarët

Së shpejti shqiptarët do të kenë një destinacion më shumë për të udhëtuar pa viza. Bëhet fjalë për Armeninë. Qeveria armene do të diskutojë...

”Qëndrimi në SHBA edhe nëse ju skadon viza”, ambasada sqaron si...

Ambasada Amerikane ka bërë një njoftim zyrtar në facebook, se si mund të shmanget udhëtimi nga SHBA drejt Shqipërisë vetëm për të rinovuar vizën...

Hap historik, Veseli: Kosova merr sot rekomandim pozitiv për vizat

Hap historik pritet të jetë kjo e sotmja për Kosovën. Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli pas takimit me Përfaqësuesen e Lartë të BE-së,...

Parlamenti Evropian plan të ri për Schengen

Parlamenti Evropian ka miratuar një plan për të verifikuar udhëtarët, të cilëve nuk iu duhet viza për të hyrë në zonën Schengen. Sipas planit të...

SHBA ndryshon skemën e vizave dhe emigracionit

Udhëheqësit e Dhomës së Përfaqësuesve me shumicë republikane po premtojnë se do të organizojnë votimin javën e ardhshme për dy masa të rëndësishme për...

”Numrin e këpucës mos ma luaj”, përgjimet që çuan pas hekurave...

Zbardhen përgjimet që çuan pas hekurave 16 persona në operacionin e koduar “272”, operacion që goditi grupin kriminal të trafikimit të emigrantëve ilegalë drejt...

Turqit pa viza në Europë

Prej shumë vitesh, Turqia përpiqet të hyjë në Bashkimin Evropian si një vend anëtar me të drejta të plota, por kërkesat e saj të...

Ambasada e SHBA: Kujdes me ‘vizat’ e rreme

Ambasada amerikane ka bërë një njoftim të rëndësishëm për disa njoftime që qytetarat i marrin nepërmjet postës elektronike. Jo rrallë herë ndodh që në postën...

Ramush Haradinaj anulon vizitën në SHBA

Shfuqëzimi i ligjit për Gjykatën Speciale duket se ka tensionuar edhe marrëdhëniet e kryeministrit Ramush Haradinaj dhe aleatit më të Kosovës SHBA. Kreut të qeverisë së...

Vizat/ Presidenti Meta: Shqipëria nën monitorim të përditshëm nga BE e...

Kreu i Shtetit Shqiptar Ilir Meta zhvilloi një takim me ambasadorët e Shqipërisë jashtë vendit, një takim i përvitshëm. Ndryshe nga kryeministri Rama, i...

EDITORIAL

SHBA kundër kryeministrit Rama, s’ka falje për Tahirin

Ambasada Amerikane në Tiranë ka dalë dje hapur kundër qëndrimit të kryeministrit Edi Rama lidhur me procesin...

FORUM

Rusia nuk është aleate por shfrytëzuese e Serbisë

Nga Janusz Bugajski - Ndryshe nga besimi i përgjithshëm, Serbia dhe Rusia nuk kanë një aleancë të ngushtë...

Shumë lajme në median online janë vetëm shpifje

Nga Bernd Borchardt* Prezenca e OSBE-së në Shqipëri është e përfshirë në zhvillimin e medias në Shqipëri që...