Ballina Etiketimet Vettingu

Etiketim: vettingu

Vettingu, KPK konfirmon në detyrë gjyqtarin Enton Dhimitri

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka konfirmuar në detyrë gjyqtarin në Gjykatën e Apelit Gjirokastër, Enton Dhimitri. Gjyqtari është edhe kandidat për Këshillin e...

Prokurori Sokol Stojani i nënshtrohet procesit të Vettingut

Prokurori Sokol Stojani i është nënshkruar procesit të Vettingut ditën e sotme. Komisioni i Pavarur i Kualifikimit po kryen seancë dëgjimore me prokurorin e Prokurorisë...

Caka: Vetting-u dhe reagimi qytetar do spastrojnë qeverisjen nga inkriminimi

Deputetja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Silva Caka në KafeIn Si do ta bëni realitet mundësinë e një Vetting-u dhe bëhet fjalë për këtë mandat? Vettingu...

Boçi: Këneta ku bëjnë qejf “derrat e pushtetit”, do përballet me...

Flet për "Koha Jonë", deputeti i PD-së, Luçiano Boçi: Arta Marku është një sajesë politike emergjente e kësaj mazhorance Intervistoi: Redjon Shtylla Opozita seancat e së...

Vetting-u në politikë, Basha: Bëhet nga përfaqësues jo politikë

Nga selia blu në një bashkëbisedim me gazetarët, Lulzim Basha shpjegoi nismën e opozitës për Vetting-un në politik, ku tha se bëhet nga përfaqësues...

VIDEO/ Nishani: Vettingu në politikë jo i lehtë, por e mbështesin...

Për ish-presidentin Bujar Nishani vettingu në politikë nuk do të jetë i lehtë. 'Pengesa e parë sipas tij është parlamenti, pasi opozita nuk i ka...

Sot para Vetingut prokurori i Apelit të Durrësit, si ka ndyshuar...

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit rifillon të enjten procesin e rivlerësimit me seancën dëgjimore të prokurorit të Apelit të Durrësit, Bujar Hoti. Ai është...

Vetting-u “ndez motorët”, ja kandidatët e fundit në “sitë”

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, pritet që në javën e parë të shtatorit të “ndezë motorët”. Seanca e parë e caktuar është ajo e 6...

Edi Rama: Vettingu do pastrojë llumin e togave të zeza në...

Kryeministri Edi Rama vijon ta cilësojë të sukseshëm procesin e Vettingut edhe pse gjykatat kryesore në vend nuk ekzistojnë dhe opozita e denoncon si...

A do e kalojë “sitën” e Vettingut? KPK seancë dëgjimore për...

Përpara Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, këtë të premte ka dalë prokurori i Apelit të Shkodrës, Arben Dollapaj. Sipas raportit të ILDKPKI-së, të çuar për...

EDITORIAL

“Zëri Amerikës” nxjerr korrupsionin, kryeministri e “shpartallon” si dikur Enver Hoxha

-"Bomba" e dytë e "Zëri i Amerikës" kundër qeverisë . Publikohen përgjimet që implikojnë deputetë dhe zyrtarë...

FORUM

Vlora po zien

Nga Anila Hoxha Ne heshtje , me nje heshtje para nje furtune . Eshte ajo heshtja qe numeron...

Sulmi i Kryeministrit të vendit tim kundër “Zërit të Amerikës”, akt i turpshëm dhe i papërgjegjshëm!

Nga Luan Rama - Kryeministri i vendit tim sulmon edhe “Zërin e Amerikës”, zërin e lirisë, atë tribunë...