Ballina Etiketimet Vettingu në politikë

Etiketim: Vettingu në politikë

Vettingu në politikë/ Komisioni i Venecias e diskuton në dhjetor

Politika shqiptare do të duhet të presë mesin e muajit dhjetor për të mësuar opionionin e Komisionit të Venecias mbi kërkesën e opozitës për...

Vettingu në politikë, Hysi: Brenda dhjetorit presim të vijë përgjigja nga...

Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi deklaroi gjatë mbledhjes së sotme të Komisionit të Ligjeve se rekomandimi i Komisionit të Venecias për propozimin e...

Vettingu në politikë, Rama ironizon Bashën me një video

Opozita prej ditësh tashmë kërkon veting në politikë, ndërsa ka depozituar në Kuvend dhe draftin përkatës ligjor. Kreu i Qeverisë, Edi Rama ka nënvizuar...

Vettingu në politikë, Mediu: Qytetarët me anë të votës do ta...

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, i ftuar në studion e '45 minuta' ka folur mbi temën më të fundit që po diskutohet nga politika...

Vettingu në politikë, zbardhet letra e PD drejtuar Kuvendit

E paralajmëroi pak minuta më parë vet kreu i PD-së, Lulzim Basha se të premten do të nisë rruga e vettingut në politikë, ndërsa...

Vettingu në politikë, Ermonela Felaj: Drafti i PD-së një kopje e...

Deputetja e Partisë Socialiste, Ermonela Felaj, e ftuar në studion e ‘Report Tv’ ka folur mbi zhvillimet e fundit në vend lidhur me situatën politike dhe...

Vettingu në politikë, Salianji: 200 emra në ‘listën e zezë’

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji deklaroi se rreth 200 politikanë janë pjesë e ‘listës së zezë’ dhe se duhen hetuar nga vettingu në politikë....

Vettingu në politikë, Bylykbashi: Përfshin edhe Presidentin. Rama të mos përdridhet!

Opozita kërkon nga kryeministri Edi Rama që të votojë ligjin për vetingun për politikanët, të cilin PD e depozitoi sot në Kuvend. I ftuar...

Vettingu në politikë, Basha: Nuk e takoj Ramën, atij i mbetet...

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, thotë se nuk ka asgjë për të negociuar me kryeministrin Edi Rama lidhur me nismën ligjore të ndërmarrë...

Vettingu në politikë, Balla i përgjigjet Spahos: Rama më ka ngarkuar...

Pas deklaratave të Lulzim Bashës se duhet të nisë menjëherë vettingu i politikës, i menjëhershëm ka qenë edhe reagimi i kryeministri Edi Rama. Nëpërmjet...

EDITORIAL

Kryemadhi: Protesta popullore kundër Ramës

Skandalet e fundit që faktojnë përfshirjen e zyrtarëve qeveritarë në vjedhjen e votave dhe bashkëpunimin me bandat...

FORUM

Mustafa Nano: Çfarë më tha Rama kur i propozova Ben Blushin për kryetar Bashkie

‘Provocateur’, është libri i botuar nga gazetari Mustafa Nano. Libri është një auto rrëfim në formën e...

A do ta ekstradojë mikun e tij maqedonas, kryeministri hungarez?

Duke e lejuar hyrjen e ish-kryeministrit maqedonas, Gruevski në Hungari, kryeministri hungarez, Viktor Orban tallet me qeverinë...