Ballina Etiketimet Vetting

Etiketim: vetting

Reforma/Adriatik Llalla nis Vettingun, kontroll prokurorëve në gjithë vendin

Të gjithë prokurorët do të testohen për aftësitë profesionale dhe morale. Prokuroria e Përgjithshme ka nisur procesin e ngjashëm me Vettingun në gjithë strukturën...

Vetingu, dhe “dyshimet” rreth Profesor Kambos!

Nga Mero Baze Një seancë dëgjimore e kandidatëve për anëtarë të Komisionit të Vetingut nga trupa universitare, ka ngjallur irritim dhe debat. Shumica natyirsht janë...

Ministri Xhafaj firmos urdhrin për nisjen e procesit të Vettingut në...

Urdhri i parë i firmosur nga Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj është ai për Vettingun në radhët e Policisë së Shtetit, Gardës së Republikës...

Vetting-u, verifikohen 2.200 dosje – Hipotekat verifikojnë pronat e pazbardhura apo...

Ka arritur në rreth 2,200 numri i dosjeve që po shqyrtohen aktualisht nga hipotekat në kuadrin e Vettingu-t. Televizioni Scan ka mësuar se dy...

Hapet konkursi për drejtuesit e Hipotekave, vetting për punonjësit

Të gjithë drejtuesit e zyrave të Regjistrimit të Pasurive të Pauajtshme do ti nënshtrohen një konkursi i cili do të përfundojë në fund të...

Makovei: Luftë drogës, zgjedhje të lira dhe vetting

Kryetarja e delegacionit të Komisionit parlamentar të Marreveshjes se Stabilizim Asociimit, BE-Shqipëri, Monica Macovei i ka kërkuar Komisonit Europian që të ndihmojë policinë shqiptare...

Ben Blushi, Ramës: Jep dorëheqjen, zhblloko Vettingun dhe zgjedhjet

Në seancën e jashtëzakonshme parlamentare të thirrur nga kryetari i Kuvendit Ilir Meta për të votuar komisionin e Vettingut, u votuan tre nga emrat...

Vendimi për Aldo Baren, Rama: Ndaj më mbeti goja vetting, vetting

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për herë të parë në fb për vednimin e Gjykatës Kushtetuese për kreun e bandës së Lushnjes, Aldo Bare. I...

Lista me emrat e juristëve që plotësojnë kushtet për organet e...

Avokati i Popullit ka përfunduar verifikimin e dokumentacionit për qytetarët që aplikuan për të marrë pjesë në organet e vetingut  për rivlerësimin kalimtar të...

Projektligji i ri/ Edhe kandidatët për President do t’i nënshtrohen “Vetingut”

Të gjithë personat që plotësojnë kriteret për të kandiduar për President të Republikës, para se t’i futen garës për President të Republikës, janë të...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...