E mërkurë, Shkurt 20, 2019
Ballina Etiketimet Vetting

Etiketim: vetting

Shtator, rinis Vetting-u – Seancat e para në Kolegjin e Apelimit...

Pas pauzës nga 6 gushti, data 10 shtator do të jetë dita e parë e rikthimit në sallat e gjyqeve të Komisionerëve të Kolegjit...

“Vetting” edhe për bizneset

Kontrolli i faturave, tatimet do ndërtojnë sistemi të ri për të ulur evazionin dhe gjurmuar pasuritë e tatimpaguesve, hapet tenderi 15 mln euro. Tatimet...

Vetting-u në shifra, bilanci Mars – Gusht/46 magjistratë të rivlerësuar, 45%...

Ndërsa nisi në mars me ritme mjaft të ngadalta i shoqëruar me ndjesi të forta mosbesimi, procesi i Vetting-ut përshpejtoi ritmet dukshëm gjatë gjysmës...

Avokatët kundër: Vetting-u ndaj nesh antikushtetues

Gjatë diskutimit në komisionin e ligjeve të projekt-ligjit për avokatinë, pas miratimit në parim të tij, propozimi i deputetit socialist Bashkim Fino për përjashtimin...

Vetting-u, ja 38 kandidatët për Komisionin e Vlerësimit që do të...

Ministria e Brendshme ka publikuar listën me 38 kandidatë, që do të përzgjidhen për të qenë pjesë e Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit, që...

Sita e Vetting-ut, KPK shprehet të enjten për gjyqtarin Toska

Gent Trenova, prokuror i Prokurorisë së Apelit në Tiranë, nuk e kaloi sitën e Vetting-ut, pasi sot KPK e shkarkoi. Pas Trenovës, në seancën...

Pse vetëm gratë i shpëtojnë Vetting-ut?

Sita e Vetting-ut, përveç se po tregon anën e kalbur të sistemit të Drejtësi, po zbulon dita-ditës se të pastëra ka ky proçes do...

Vetting për politikanët? Deputetët stepen ta nisin kontrollin nga vetja

A duhet vetting për pasuritë e politikanëve? Kjo është një pyetje që vetë politikanët nuk kanë fort dëshirë t’i përgjigjen. Pas kameras, përfaqësues të...

Politikanët gjermanë, “veting” për Vettingun

Në ditët kur klasa politike është e angazhuar me zhurmën që solli dorëheqja e mandatit të Saimir Tahirit, një delegacioni i parlamentit gjerman, Bundestagut,...

Raporti: Vetting-u, ritme shumë të ulëta, drejtësia në ngërç

Procesi i Vetting-ut po zhvillohet me ritme shumë të ngadalta, duke penguar konstituimin e organeve të reja kyç si KLP apo KLGJ, por njëherësh...

EDITORIAL

Presidentit Meta për “Deutsche Welle”: Opozita një hap pas, kryeministri dy hapa prapa

Presidenti Meta ishte në Gjermani në Konferencën e Sigurisë, ku takoi kancelaren gjermane Merkel si dhe u...

FORUM

Andi Bushati: Donika Prela, një arsye më shumë pse duhen djegur mandatet

Nga Andi Bushati  - Në kulmin e debateve për djegjen e mandateve të opozitës, një ngjarje në dukje...

Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese

Nga Albert Vataj SOT 28 VITE MË PAS Rrëzimi i një busti dhe pamundësia e ndërtimit të një shprese Cili...