E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Vetting

Etiketim: vetting

Vetting-u ”djeg” kryetaren e Gjykatës së Korçës

Entela Prifti, kryetare e Gjykatës së Korçës, është shkarkuar nga detyra pasi nuk kaloi Vetting-un. Entela Prifti u vlerësua vetëm për njërin nga komponentët, atë...

Komisioneri Publik kërkon Vetting për Valbona Balën

Komisioneri Publik i kërkon Kolegjit të Posaçëm të Apelimit që të rrëzojë vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për ndërprerjen e Vettingut për...

Deputeti i PD sulmon Ramën: Vetting për të gjithë, jo për...

Deputeti i PD-së Klevis Balliu ka sulmuar sot kryeministrin Edi Rama, ndërsa është ndalur tej vettingu në politikë. Përmes një statusi në ‘Facebook’ demokrati...

Politikanët në ”sitë”, Bylykbashi: Nuk pranojmë vonesa në miratimin e Vetting-ut

Sot është mbledhur Këshilli i Legjislacionit, lidhur me draftin e propozuar nga PD-ja për Vetting-un në Politikë. Nga PD-ja i pranishëm në sallë është...

PD bojkot Kuvendit? Paloka: S’kthehemi pa Vetting-un e politikës

Nënkryetar i Partisë Demokratike, Edi Paloka konfirmoi se opozita nuk do të kthehet në Parlament për sa kohë nuk plotësohen kërkesat e saj. ''Në cilin...

Vetting-u në politikë, Ndreu: SPAK, institucioni i duhur

Vettingu në politikë është prej disa ditësh kryefjala e debatit politik në Shqipëri, e teksa PS kërkon që ta dërgojë nismën e opozitës në...

Vetting politikës, në Kuvend po shqyrtohet nisma e PD-së (FOTO)

Në një mbledhje të përbashkët të Komisionit të Ligjeve si dhe e Këshillit për Legjislacionin, ka filluar procedura për shqyrtimin e projektligjit “Për disa...

Basha pyet: Pse ka frikë Rama nga Vetting-u i politikës?

Këtë të shtunë, kreu i PD-së, Lulzim Basha nëpërmjet një postimi në Twitter, shtroi pyetjen se pse kreu i qeverisë, Edi Rama është kundër...

Rama status ironik për Vetting-un në politikë

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ribëri thirrje për themelimin e Vetting-ut në politikë, duke theksuar se SPAK dhe BKH vetëm mund të hetojnë e...

Basha: Vetting dhe aksion popullor për pastrimin e politikës

Në një bashkëbisedim me gazetarët ditën e sotme nga selia e PD, kryetari i kësaj partie Lulzim Basha është shprehur se e vetmja rrugë...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...