E hënë, Shkurt 18, 2019
Ballina Etiketimet Vetingu

Etiketim: Vetingu

VETTINGU/ Fatos Lulo iku, kush e ka radhën? Emrat në listën...

Fatos Lulo, i thotë “lamtumirë” sistemit të drejtësisë. Të paktën për momentin, derisa Kolegji i Posaçëm i Apelimit të thotë fjalën e fundit për...

Vetingu, Rama s’përmbahet nga shkarkimi i gjyqtarit Lulo: S’kemi parë gjë...

Kryeministri Edi Rama nuk e ka përmbajtur dot ngazëllimin e tij për shkarkimin e të parit gjyqtar nga KPK-ja në kuadrin e procesit të...

Sot nis Vetingu: Fatos Lulo hyn i pari për t’u pyetur...

Nis sot faza vendimtare e procesit të Vetingut: seacat dëgjimore me gjyqtarët dhe prokurorët e parë në Pallatin e Kongreseve, në orën 11:00 me anëtarët...

Pyetje policëve nga Vetingu: Ke nofkë? Pi alkol, drogë, merresh me...

Në procesin e vlerësimit, punonjësit e Policisë së Shtetit apo Gardës së Republikës do të duhet të plotësojnë disa formularë deklarimit që lidhen me...

Ndërprerja e Vetingut për Llallën, ONM: Ende s’është arsyetuar vendimi i...

Ndërprerja e Vettingut për ish-prokurorin e përgjithshëm, Adriatik Llalla dhe ish-gjyqtarin e Gjykatës Kushtetuese, Besnik Imeraj, për Operacionin Ndërkombëtar të Monitorimit, është i pa...

Tërhiqet PS, Kuvendi rikthen listën e kandidaturave të ONM-së për KLP-në

Entela Hoxhaj, më e mira e vlerësuar nga ONM, përjashtohet nga Kuvendi 2 ditë më parë për mospërmbushje të kushteve ligjore Lista me...

Vetingu, Sadushi: Prokurorë e gjyqtarë vetëm kush bën magjistraturën

Me hyrjen në fuqi të reformës në drejtësi dhe ligjit të Vetting-ut në Shqipëri askush s’mund të bëhet më prokuror apo gjykatës pa kaluar...

Basha i përgjigjet Ramës e Lu-së: Kryeprokurori i ri duhet t’i...

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pas deklaratave të ambasadorit amerikan Donald Lu dhe ftesës së sotme të kryeministrit Edi Rama në...

Si do të verifikohen në fshehtësi, 750 gjyqtarë dhe prokurorë për...

Pas miratimit të buxhetit, strukturës organizative, rekrutimit të stafit, miratimit të formularit për denoncimet nga publiku dhe caktimit të listës me 68 prokurorë dhe...

Vettingu, ftesë qytetarëve: Denonconi të korruptuarit

Procesi i Vettingut ka hyrë në një hallë të rëndësishme të zbatimit të tij, ku pritet të japë dhe rezultatet e para. Komisioni i...

EDITORIAL

A është i ligjshëm përdorimi i gazit helmues ushtarak në protestën qytetare? (VIDEO)

Policia dhe Garda e Republikës ka përdorur në protestën e sotme gaz lotsjellës, jo vetëm ndaj disa...

FORUM

Merkel dhe Mike Pence – dy botë përplasen

Nga DW/ Në Konferencën e Sigurisë në Mynih paraqitën pikëpamjet e tyre kancelarja, Angela Merkel dhe zëvendëspresidenti amerikan,...

Neritan Sejamini: Reagim i turpshëm i ambasadave

Nga Neritan Sejamini- Është qesharake të shikosh nivelin e turpshëm ku kanë përfunduar ambasadorët perëndimorë në Tiranë: bëjnë...